Personel Alımı

Başta Üniversiteler Olmak Üzere 26 Kamu Kurumu Toplam Olarak 437 Kişilik Personel Alımı Yapacak! İş İlanları İŞKUR Üzerinden Yayımlandı!

Kamu kurum ve kuruluşları, kadrolarını tamamlamak ve personel ihtiyacını karşılamak için personel alımı yapacaklarını açıkladılar. Personel eksikliğini tamamlamak adına İŞKUR üzerinden toplam olarak 26 kamu kurumu 437 kişiyi sözleşmeli memur ya da işçi olarak istihdam etmek etmeyi amaçlıyor. İŞKUR üzerinden yayımlanan ilanları sizler için araştırdık.

437 Kişi Kamu Personeli Olarak Alınacak

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. Maddesinde yer alan şartları sağlayan, eğer pozisyon gerektiriyorsa KPSS’den en az 50 puan almış ve eğer gerekli ise sektörde tecrübesi olan kişiler toplam olarak 26 kamu kurumunda istihdam edilecek.

İŞKUR üzerinden yayımlanan ilan ile kadrolarını tamamlamak isteyen kamu kurum ve kuruluşları, toplam olarak 437 kişiyi kamu personeli olarak işe alacak.

Kurumların Açtığı Kadrolar Belli Oldu!

Kamu kurum ve kuruluşlarının İŞKUR üzerinden açtığı ilanları sizler için derledik. 20 Haziran 2022 Tarihine kadar yayınlanan işe ilanlarının detayları aşağıdadır.

  • Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanlığı: Kurum toplam olarak 10 kişiyi işe alacak. Bunların 4’ü Temizlik personeli, 2’si şoför, 2’si boyacı, 1’i tekniker ve 1’i programcı olarak alınacak.
  • Balıkesir Üniversitesi: 18 kişilik kadro açan üniversite, 2 kişiyi tekniker, 3 kişiyi teknisyen, 3 kişiyi güvenlik görevlisi, 2 kişiyi şoför ve 8 kişiyi de temizlik personeli olarak işe alacak.
  • TBMM: 4 kişilik kadro açan Meclis, 1 kişiyi bilgisayar teknisyeni ve 3 kişiyi de şoför olarak istihdam edecek.
  • Çukurova Üniversitesi: 47 kişilik iş ilanı açan üniversite, 15 profesör ile birlikte 32 de doçent arıyor.
  • Galatasaray Üniversitesi: 7 kamu personeli alacağını açıklayan üniversite, İŞKUR üzerinden öğretim üyesi, doçent ve profesör almak için ilan açtı.