Editörün SeçtikleriGündem

81 il için az önce tek tek açıklandı! Sıcaklıklar birden düşecek: Uyarılar peş peşe geldi!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü akşam saatlerinde 81 il için tek tek hava durum tahminlerini sıraladı. Sıcaklıkların birden düşeceğini ifade eden MGM, uyarılarını peş peşe sıraladı. Bu gece yarısından itibaren bazı illerimizde sağanak yağışın etkisini gösterebileceğini ifade eden resmi kurumun yaptığı son açıklamalar ve güncel hava durum tahminleri haberimizde..

Dışarıya çıkacak olan ve günce hava durum tahminlerini takip edecekler için merak edilen hava durum tahminleri il il açıklandı. Bu akşamdan itibaren yarın akşama kadar etkisini gösterecek hava durumu şu şekilde açıklandı:

Son haftalarda ülkemizi etkisi altına alan ve bir süredir devam eden sağanak yağışların halen ülkemizde etkisini göstereceği belirtildi. Yağışlara ek olarak sıcaklıkların 3-5 derece düşeceği açıklandı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, “Ülkemizin kuzey ve doğu kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Trakya kesimi, Orta ve Doğu Karadeniz (Çorum dışında), Doğu Anadolu’nun kuzeyi, Çanakkale, Zonguldak, Bartın, Karabük, Kastamonu, Van ve Hakkari çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, Giresun, Rize, Artvin, Kars ve Ardahan çevreleri ile Erzurum’un kuzey kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor” ifadesi kullanıldı.

HAVA SICAKLIĞI

Trakya kesiminde 3 ila 5 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR

Genellikle kuzey ve batı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Doğu Akdeniz’in Toroslar kesiminde kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların, Giresun, Rize, Artvin, Kars ve Ardahan çevreleri ile Erzurum’un kuzey kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden meydana gelebilecek ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar ve fırtına ile ulaşımda aksamalar, vb olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın Doğu Akdeniz’in Toroslar kesiminde kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi beklendiğinden ulaşımda aksamalar, çatı uçması, vb olumsuzluklara karşı tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA DURUMU NASIL OLACAK?

MARMARA

Parçalı bulutlu, Trakya kesimi ile Çanakkale çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

 

EDİRNE 21°C, 32°C

Parçalı bulutlu, bu akşam saatlerinde yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

 

İSTANBUL 20°C, 29°C

Parçalı bulutlu

 

KIRKLARELİ 18°C, 29°C

Parçalı bulutlu, yarın (Perşembe) öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

 

KOCAELİ 19°C, 31°C

Parçalı bulutlu

 

EGE

Az bulutlu ve açık, iç kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

 

DENİZLİ 21°C, 34°C

Az bulutlu

 

İZMİR 24°C, 36°C

Az bulutlu ve açık

 

KÜTAHYA 15°C, 26°C

Parçalı ve az bulutlu

 

MANİSA 23°C, 36°C

Az bulutlu ve açık

 

AKDENİZ

Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın, Doğu Akdeniz’in Toroslar kesiminde kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

 

ADANA 22°C, 33°C

Az bulutlu ve açık

 

ANTALYA 25°C, 36°C

Az bulutlu ve açık

 

HATAY 21°C, 31°C

Az bulutlu ve açık

 

MERSİN 24°C, 31°C

Az bulutlu ve açık

 

İÇ ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

 

ANKARA 15°C, 26°C

Parçalı ve az bulutlu

 

ÇANKIRI 12°C, 28°C

Parçalı ve az bulutlu

 

ESKİŞEHİR 15°C, 27°C

Parçalı ve az bulutlu

 

KONYA 17°C, 30°C

Az bulutlu

 

BATI KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, Zonguldak, Bartın, Kastamonu ve Karabük çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

 

BOLU 13°C, 24°C

Parçalı bulutlu

 

DÜZCE 17°C, 27°C

Parçalı bulutlu

 

KASTAMONU 10°C, 24°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Perşembe) sabah saatlerinden itibaren yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

 

SİNOP 20°C, 26°C

Parçalı bulutlu

 

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu akşam saatlerinde Giresun, gece saatlerinde Rize ve Artvin çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

 

AMASYA 16°C, 30°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

 

GÜMÜŞHANE 13°C, 21°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu gece saatlerinden itibaren aralıklı ve yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

 

SAMSUN 19°C, 26°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

 

TRABZON 20°C, 24°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı ve yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

 

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu, kuzey kesimlerinin parçalı, yer yer çok bulutlu, bölgenin kuzey kesimleri ile Van ve Hakkari çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, yarın (perşembe) öğle saatlerinden sonra Kars ve Ardahan çevreleri ile Erzurum’un kuzey kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

 

ERZURUM 8°C, 21°C

Parçalı ve yer yer çok bulutlu, yarın (Perşembe) yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinden sonra kuzey kesimlerinde kuvvetli olması bekleniyor.

 

KARS 8°C, 21°C

Parçalı ve yer yer çok bulutlu, yarın (Perşembe) yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinden sonra kuvvetli olması bekleniyor.

 

MALATYA 17°C, 30°C

Parçalı ve az bulutlu

 

VAN 12°C, 24°C

Parçalı ve yer yer çok bulutlu, yarın (Perşembe) yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

 

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

 

DİYARBAKIR 19°C, 34°C

Az bulutlu ve açık

 

GAZİANTEP 20°C, 33°C

Az bulutlu ve açık

 

SİİRT 20°C, 33°C

Az bulutlu ve açık

 

ŞANLIURFA 24°C, 36°C

Az bulutlu ve açık