Gündem

Son dakika İçişleri Bakanlığı acı haberi duyurdu! Diyarbakır’da şehitlerimiz var

İçişleri Bakanlığı, Diyarbakır’da Eren Abluka 18 Operasyonu’nda yaralanan Astsubay Kıdemli Çavuş Oğuzhan Arduç ve Jandarma Uzman Çavuş Turgut Diken’in hastaneye sevk edildiğini ve burada tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit oldukları belirtildi

ŞEHİTLERİMİZ VAR

Konu ile ilgili olarak İçişleri Bakanlığından yazılı bir açıklama yapıldı. Bu açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Diyarbakır-Lice ilçesi Göçer mahallesi kırsalında, 22 Haziran 2022 Çarşamba günü, Lice Jandarma Komando Alay Komutanlığı unsurlarınca icra edilen ‘‘EREN ABLUKA-18 (Şehit J.Onb. Doğan DAĞCI) Operasyonunda’’ teröristler ile yaşanan silahlı çatışma esnasında, Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Oğuzhan ARDUÇ, Jandarma Uzman Çavuş Turgut İÇEN ve Jandarma Uzman Onbaşı Mustafa Can AKDOĞAN yaralanmıştır.

HASTANEDE KURTARILAMADILAR

Yaralılardan Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Oğuzhan ARDUÇ sevk edildiği Diyarbakır Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde, Jandarma Uzman Çavuş Turgut DİKEN sevk edildiği Dağkapı Devlet Hastanesinde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur.

Teröristlerin tespiti ve etkisiz hale getirilmesi için bölgeye takviye JÖH ve Jandarma Komando birlikleri sevk edilmiştir.

Şehitlerimize Allah’tan rahmet, ailesi ve yakınlarına başsağlığı, yaralı personelimize ise acil şifalar diliyoruz.