Editörün SeçtikleriEkonomi

Son dakika duyuruldu: AK Partili isimden asgari ücrete zam müjdesi! Asgari ücretliler bayram edecek

Tüm Türkiye artan rakamlar karşısında asgari ücrete zam konusundaki gelişmeleri takip ediyor. Gelen bir son dakika haberine göre AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş tarafından flaş bir açıklama yapıldı. Katılmış olduğu bir televizyon programında canlı yayında açıklamalarda bulunan Kurtulmuş, asgari ücrete zam yapılacak mı? Sorusuna net cevap verdi. Asgari ücrete zam geliyor! Asgari ücrete ne kadar zam yapılacak? Detaylar haberimizde

Temmuz ayına artık resmen sayılı günler kala milyonlarca kişi asgari ücrete ne kadar zam geleceğini merak ediyor. Temmuz ayında asgari ücrete yapılacak zam oranını merak edenler için AK Parti tarafından bir açıklama yapıldı.

ASGARİ ÜCRETE DOKUNUŞ YAPILACAK

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, yapmış olduğu açıklamasında asgari ücrete ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Asgari ücrete zam gelecek mi? Sorusuna yanıt veren Kurtulmuş, “Asgari ücrete de bir dokunuş gerçekleştirilecek” dedi.

BAKANLIĞIN ÖNÜNDE SEÇENEKLER VAR

Son günlerin en merak edilen konuları arasında olan asgari ücrete zam konusuna ilişkin bilgiler veren Kurtulmuş, “Asgari ücretle ilgili olarak Bakanlığın önünde farklı seçenekler var” ifadelerini kullandı. Emeklilere Temmuz ayı içerisinde yüzde 40 zam gelebileceğini de vurgulayan AK Partili isim, “Asgari ücrete de bir dokunuş gerçekleştirilecek” dedi.

EYT’DE SON DURUM

Canlı yayında asgari ücret dışında EYT ile ilgili de sorulara cevap veren Kurtulmuş, “EYT’de çalışmalar yapılıyor. Tarih söyleyip beklentiye yol açmak istemem, ama dediğim gibi konu hükümetin masasındadır” dedi.