Gündem

TRT1 Hamlesini Yaptı; Diğer Kanallar Saçtı Kaldı! Kaan Yıldırım ve Hande Erçel’in dizisi Halka Ekranlara Geri Dönüyor!

Senaryosu Aziz Tuna, Selim Bener, Ali Demirel ve Meryem Diri üçlüsü tarafından kaleme alınan ve birbirinden farklı karakter ve hayatlara sahip olan iki genç adam ‘Kaan’ ve ‘Cihangir’in, rastlantı olarak düşündükleri bir komploya birlikte karşı durmalarını anlatan Halka dizisi, 19 bölümünün sonra ekranlara veda etme kararı almıştı. Halka yeniden seyirci karşısına çıkmak için hazırlıklarına başladı.

Heyecanlı hikayesine beklenmedik bir şekilde erken nokta koyan 2018 yapımı Halka dizisi, ekranlara geri dönme kararı aldı. Hande Erçel ve Kaan Yıldırım’ın yanı sıra Hazal Subaşı ve Serkan Çayoğlu’nu da ünlendiren Halka dizisi, yine polisiye türündeki konusu ile hikayesini seyircine aktarmaya karar verdi. Dizinin yayın tarihi de netleşmişken, Halka bir kez daha TRT dedi.

Halka Yeniden TRT1 İzleyicisiyle Buluşuyor

Özellikle ilginç hikayesi ile hafızalara kazınan Halka dizisi, sadece tek bir sezon olarak seyirci karşısına çıkmıştı. Düşük reytinglerin kurbanı olan Halka, herkesçe bilinse de herkesçe izlenmedi. Bir süredir sadık seyirci kitlesinin yeniden ekranlara dönmesi için talepte bulunduğu Halka dizisine ilişkin harekete geçen TRT1 yönetimi, diziyi yeniden çekme kararı aldı Milliyet gazetesi yazarı Sina Koloğlu’nun haberiyle ortaya çıkan bu durum sonrasında Halka’nın yeniden çekileceği ve bir mini dizi olarak seyirci karşısına çıkarılacağı öğrenildi. Ekranlardan değil, TRT’nin kendi dijital yayın platformundan yayınlanacak olan Halka dizisinin ikinci versiyonunun eylül ayı itibariyle 8 bölüm olarak seyirci ile buluşacağı da yine Sina Koloğlu’nun haberiyle ortaya çıktı.

Kadroda Değişiklikler Bekleniyor

2018 yılında ekranlara geldiği dönemde reytinglerde bekleneni verememesine rağmen farklı hikayesiyle adeta hafızalara kazınan Halka isimli dizinin ilk versiyonunda; Hande Erçel, Serkan Çayoğlu, Hazal Subaşı ve Kaan Yıldırım gibi genç oyuncuların yanı sıra Nazan Kesal ve Ahmet Mümtaz Taylan gibi usta isimler de yer almıştı. Henüz sadece yeniden çekimlere başlanacağı belli olan Halka dizisinin aynı kadro ile çekilip çekilmeyeceği henüz belli olmadı. Zaten Hande Erçel’in Disney Plus ile imzaladığı anlaşma da göz önüne alındığında Hande Erçel’in kadro dışı kalmasına neredeyse kesin gözüyle bakılıyor.