Ekonomi

TOKİ 10 bin konutluk yeni projesini başlattı! İsteyen uygun fiyatla konut sahibi olacak, isteyen arsa yatırımı yapacak!

Ev sahibi olmak isteyen ancak son dönemlerde yaşanan ekonomik sallantılardan dolayı istediği konutu alamayan vatandaşlar, dar ve orta gelirli aileler için uygun koşullarda ev satışları gerçekleştiren TOKİ’nin projelerini araştırmaya devam ediyor. Bu noktada birçok projesinin hayata geçiren TOKİ, şimdi de %25 peşinat, 36 ay taksitle satılık konut ve arsa fırsatını duyurdu. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı bünyesinde faaliyet gösteren TOKİ, son dönemlerdeki konut sorununa bu yöntem ile çözüm getirmeyi hedefliyor. Söz konusu proje kapsamında açık artırma ile vadeli, KDV muafiyeti olan konut üreticisine 10 bin konutluk yatırım fırsatı sunuluyor. İşte detaylar…

TOKİ’den 2022 İçin Yatırım Fırsatı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı bünyesinde faaliyet gösteren Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), yatırım yapmak isteyen vatandaşlar için yeni projesini duyurdu. TOKİ’nin sunduğu yeni proje fırsatında KDV’den muaf olan konut üreticileri için 10 bin konutluk yatırım fırsatı yer alıyor. 2022 için fırsat projelerini başlatan TOKİ, piyasa ortalamasına göre daha ekonomik olan arsaları açık artırma yöntemi ile satışa sunacak. Ayrıca projede ev yapımı, toplu konut veya sanayi için uygun alanların yer alıyor olması da dikkat çekiyor.

Açık Artırma Tarihi ve Adresi

Elde edilen bilgilere göre TOKİ söz konusu proje için açık artırmaları 29 – 30 Haziran 2022 tarihlerinde gerçekleştirecek. Ayrıca söz konusu tarihlerde Kentsel Dönüşüm ve Konut Projelerine kaynak sağlama amacıyla açık artırma düzenlenecek. Bu kapsamda yapılacak olan satışlar için ÜFE oranı 6 aylık dönem adına azami olarak %12,5 şeklinde uygulanacak. TOKİ, 29 – 30 Haziran 2022 tarihlerinde söz konusu açık artırmayı, Ankara’da Bilkent Otel ve Konferans Merkezi’nde ve İstanbul’da TOKİ İstanbul Hizmet Binası Konferans Salonu’nda gerçekleştirecek. İlgililer açık artırmaya çevrimiçi yöntemle de katılabilecek.