Personel Alımı

YTB Açıkladı: 5 Farklı Pozisyon İçin Kamu Personeli Alınacak! Adayların En Az Lise Mezunu Olması Bekleniyor!

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB), personel alımı yapacağını ilanen duyurdu. Başvuruya beş farklı pozisyon açan YTB, adayların KPSS’den en az 60 almış olmasını ve en az lise mezunu olmasını bekliyor. Başvuran adaylar için bir sınav düzenlenecek ve bu sınavdan alınan puanlara göre adaylar arasından seçim yapılacak. Detaylar haberimizde…

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı sözleşmeli personel alımlarına başladı. Yapılan açıklama göre programcı, temizlik görevlisi, elektrik teknikeri, boyacı ve şoför olarak işe alımlar yapılacak. İlana açılan kadrolarda çalışmak üzere başvuru yapan kişilerin en az lise muzunu olması bekleniyor.

Son Başvuru Tarihi Netlik Kazandı!

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı, son başvuru tahinin 4 Temmuz 2022 olduğunu açıkladı. Açılan beş farklı pozisyon için başvuru yapmak isteyen adaylar, Oğuzlar Mahallesi, Mevlana Bulvarı, No: 145, Balgat/Çankaya/ANKARA adresine isterlerse elden isterlerse posta yolu ile başvuru yapabilecek.

Açılan Pozisyonlar ve Kriterleri Belli Oldu!

YTB, beş farklı pozisyon için sözleşmeli olarak kamu personeli istihdam edeceğini açıkladı. Kadrosundaki eksikleri tamamlamak ve personel sayısını artırmak isteyen YTB, açılan kadroları ve kriterlerini duyurdu. Buna göre;

  • Temizlik Personeli olarak istihdam edilecek destek elemanları için en az lise mezunu olması bekleniyor. 4 kişilik kadro açılan pozisyon için KPSS P94 türünden en az 60 puan almış olmak gerekiyor.
  • Şoför olarak istihdam edilecek destek personeli için 2 kişilik kadro açan YTB, en az lise mezunu ve KPSS P94 puan türünde 60 almış adayların başvurularını kabul edecek.
  • Boyacı olarak işe alınacak destek personeli için 2 kişilik kadro açan YTB, adayların KPSS P94 puan türünde en az 60 puan almış olmasını ve lise mezunu olmalarını bekliyor.
  • Tekniker olarak istihdam edilecek elektrik teknikerlerinin en az ön lisans mezunu olmasını bekleyen YTB, KPSS P93 puan türünden en az 60 puan almış bir kişiyi işe alacak.
  • Programcı pozisyonu için bir kişilik kadro açan YTB, KPSS P3 puan türünden en az 60 puan almış ve lisans mezunu adayların başvurusunu dikkate alacak.