Editörün SeçtikleriEkonomiGündem

Yakıt fiyatları 30 lirayı geçince bağımsız indirim de geldi! Akaryakıt ve otogaz fiyatlarına dev indirim: Bir hafta sonra bitecek

16 Mayıs – 30 Haziran 2022 tarihleri arasında, kampanyaya katılan Bonus üyesi SHELL istasyonlarından farklı günlerde ve tek seferde yapacağınız 200 TL ve üzeri 4. akaryakıt veya otogaz harcamanıza, 60 TL’ye varan bonus kazanma fırsatı olduğu Shell tarafından duyuruldu. Bu kazanılan 60 TL puan ise bir sonraki yakıt alımında kullanılacak ve toplam 60 TL indirim yaptırılabilecek. Kampanyanın ayrıntıları ise Shell tarafından yapılan duyuru ile paylaşıldı.

AKARYAKIT VE OTOGAZA İNDİRİM

Kampanyada yapılan 4 defa 200 TL ve üzeri işlemler 40 TL bonus / indirim kazanacağı belirtilen duyuruda kampanyaya BonusFlaş uygulaması aracılığı ile katılan kart sahipleri 50 TL bonus kazanacağı Ayrı günlerde ve tek seferde yapılan 200 TL ve üzeri akaryakıt ya da otogaz alımlarında geçerli olduğu ve aynı gün içerisinde yapılan birden fazla 200 TL ve üzeri harcamaların ilki kampanya dahilinde olduğu aktarıldı.

EK 10 TL PUAN DAHA KAZANILACAK

Shell tarafından yapılan duyurunun devamında kampanyanın müşteri bazında olduğu SMS ile katılanlar en fazla 40 TL bonus/indirim, BonusFlaş ile katılanlar en fazla 50 TL bonus kazanabileceği belirtilerek BonusFlaş uygulaması üzerinden mobil ödeme veya QR kod okutularak yapılan ilk 200 TL ve üzeri akaryakıt ve otogaz alışverişlerinde ekstra 10 TL bonus verileceği duyuruldu.

Kampanyaya BonusFlaş ile katılmak için Hemen Katıl butonu tıklanması gerektiği belirtilen duyuruda kampanyada katılım sonrasında yapılan alışverişler dikkate alınacağı ekstra 10 TL bonus kazanmak için Shell istasyonlarında ödeme BonusFlaş uygulaması üzerinden mobil ödeme veya QR kod okutularak tamamlanması gerektiği kasa yetkilisine ödemeyi gerçekleştirmeden önce ödemenin mobil ödeme veya QR kod ile yapılacağı bilgisi verilmesi gerektiği ifade edildi.

TOPLAMDA 60 TL PUAN KAZANILACAK

Kampanya müşteri bazında olup, bir müşteri kampanyadan en fazla 10 TL bonus kazanabileceği İptal ve iade işlemlerinde bonus yüklemesi yapılmayacağı, Shell istasyonlarında yapılan 4 defa 200 TL ve üzeri işlemlerde sms ile katılıma 40 TL bonus, BonusFlaş ile katılıma 50 TL bonus verilecek kampanya ile birleştirilebileceği belirtilen Shell’in kurumsal internet sitesi üzerinden yapılan duyuruda 200 TL lik harcamalardan yapılacak ilk BonusFlaş’tan mobil ödeme veya QR ile ödemeye ekstra 10 TL bonus kazanılacak olup, toplamda en fazla 60 TL ye kadar bonus kazanılabildiği belirtilerek “Başka indirim ve kampanyalarla birleştirilebilir, ek kart dahildir. Mobil veya QR ile ödeme kampanyasından yararlanmak için 50 TL bonus kampanyasından bağımsız olarak BonusFlaş üzerinden “Mobil veya QR ile ödemeye özel ekstra 10 tl bonus” kampanyasında “HEMEN KATIL” butonu tıklanmalıdır. BonusFlaş’ta yer alan Mobil Ödeme özelliği Android 5 ve üzeri işletim sistemine sahip NFC özellikli cihazlar ile kullanılabilir.” denildi.

Kampanyanın ayrıntılarına ilişkin duyurunun devamında şu ifadelere yer verildi:

Kazanılan bonus, 7 Temmuz – 7 Ağustos 2022 tarihleri arasında Bonus üyesi Shell istasyonlarında akaryakıt ve/veya otogaz alımlarında kullanılmalıdır. 7 Ağustos tarihinden sonra kullanılmayan bonuslar geri alınacaktır.

30 HAZİRAN’DA SONA ERECEK

Kampanyaya katılan diğer banka Bonus kartları, 16 Mayıs – 30 Haziran 2022 tarihleri arasında Bonus üyesi Shell istasyonlarında yaptıkları harcamalarında indirim alacak ve bu indirim harcama yaptıkları kartların bir sonraki ekstresine yansıtılacaktır. Garanti Bonus’lar, Flexi, Money ,diğer banka Bonus kartları (TEB Bonus Business, ING Bonus Business, Alternatifbank Bonus Business, Fibabanka Bonus Business ve Fibabanka Bonus hariç), Bonus Business ve Easy kartlar dahildir.

TEB Bonus Business, ING Bonus Business, Alternatifbank Bonus Business, Fibabanka Bonus Business ve Fibabanka Bonus dahil değildir. Shop&Fly Kredi kartları, Miles&Smiles Garanti BBVA kredi kartları ,Paracard, Taksitli işlemler, vadeli taksit, bonus kullanımları, sanal pos, sanal kart ve mail order işlemleri kampanyaya dahil değildir. FastPay ile yapılan işlemler kampanyaya dahil değildir.

SMS KATILIMI DETAYLARI

Kampanyanın geçerli olduğu istasyonları görmek için BonusFlaş uygulamasındaki “Nerede” butonuna tıklayabilirsiniz.

Birden fazla Bonus Business veya Easy kartı olan ticari tüzel kart müşterilerinin ilgili tüm kartlarıyla kampanyaya dahil olabilmeleri için firma yetkilisinin banka sistemine kayıtlı telefon numarasından başvuru yapması gerekmektedir. BonusFlaş ile katılım sadece şahıs şirketi sahibi müşterilerin ticari kartları ile sağlanabilmektedir. Tüzel müşteriler sadece SMS ile katılım sağlayabilir.

Kampanyaya katılım için; harcamadan önce Garanti Bonus kart sahipleri “SHELL” yazıp 3340’a, Deniz Bonus sahipleri 3280’e, TEB Bonus sahipleri 4616’ya, Şeker Bonus sahipleri 7353’e, ING Bonus sahipleri 2205’e, Türkiye Finans Happy Card sahipleri kartlarının son 6 hanesi ile birlikte 2442’ye, Alternatifbank Bonus sahipleri 4055’e, ICBC Turkey Bonus sahipleri 05327524404’e SMS göndermelidir. Fibabanka Bonus Bonus sahipleri için SMS ile katılım gerekmemektedir.

Kampanya kapsamında kazanılan ödül tutarı bilgisine ilgili kartla Shell istasyonlarındaki Garanti BBVA POS cihazları üzerinden ulaşılabilir.

İKİNCİ DEFA BONUS KAZANILIR

Flexi, Bonus Flexi, Bonus Genç Card’lar kampanyaya katılım için EVET Shell yazıp, kartın son 6 hanesiyle beraber 3340’a sms göndermelidir ve bu kartlar için katılım ücreti 3,99 TL dir.

Kampanyaya Garanti Bonus, diğer banka Bonus kartları ve Money ile katılan müşteriler, Flexi Card ile de ayrıca kampanyaya katılarak,-Bonus Flaş üzerinden kampanyaya katılması durumunda en fazla 50 TL olmak üzere- ikinci defa bonus kazanabilirler.

Tüm kartlar için kampanya katılım kısa mesajının sistemimize ulaşmasından sonraki işlemler dikkate alınır. İşlemler mutlaka Garanti BBVA POS’undan geçmelidir. Gönderilen SMS ler, Garanti BBVA sisteminde bulunan ve harcama yapılan kartın bağlı olduğu cep telefonu numarasından gönderilmelidir. Bankada kayıtlı numarasıyla gönderilen katılım SMS’inden sonraki işlemler dikkate alınır ve her bir operatör kendi tarifesi üzerinden ücretlendirilir. Kampanyaya katılım için gönderilen SMS Turk Telekom aboneleri için KDV ve ÖİV dahil 1,00 TL, Turkcell aboneleri için KDV ve ÖİV dahil 1,00 TL, Vodafone aboneleri için KDV ve ÖİV dahil 0,48 TL olarak ücretlendirilir. Geri Dönüş SMS leri Garanti BBVA tarafından karşılanır.

Detaylar için http://www.bonus.com.tr ve www.shell.com.tr web siteleri ziyaret edilebilir.