Editörün SeçtikleriEkonomiGündem

Son dakika bir kez daha çok büyük zam kararı alındı! 1 Temmuz’da yeni fiyatlar geçerli olacak

İzmir il genelinde yeni bir zam kararı alındı. Bu zam kararı doğrultusunda yeni fiyatların 1 Temmuz itibari ile geçerli olacağı belirtildi. Bu karar doğrultusunda İzmir’de otopark ücretlerine zam yapıldı ve 1 Temmuz itibari ile kentte otoparklarda zamlı tarife uygulanacağı aktarıldı.

1 TEMMUZ’DA YENİ FİYATLAR GEÇERLİ

İzmir’de otopark ücretlerine zam geldiği duyurulurken 1 Temmuz’dan itibaren geçerli olacak zamla birlikte 20 TL olan açık alan otopark ücretleri 25 TL olacağı öte yandan araçların otoparkta durma saati de değiştiği paylaşıldı.

YENİ ZAM YAPILDI

En son 1 Ocak’ta otoparklara yüzde 33.5 zam yapan İzmir Büyükşehir Belediyesi, artan maliyetler nedeniyle 1 Temmuz’dan geçerli olmak üzere otopark tarifelerine yüzde 20 ila 33 aralığında zam yaptığını duyurdu. Konu ile ilgili olarak açık alan otopark ücretleri 20 TL’den 1 Temmuz itibari ile 25 TL’ye yükseliyor.

SAAT DEĞİŞİKLİĞİ DE YAPILDI

Bunun yanı sıra bazı otoparktaki araçların kalma süreleri de değişikliğe gidildiği aktarılırken örnek verilecek olursa Alsancak Tam Otomatik otoparkında 20 TL olan 0-3 saat aralığındaki park ücreti, 0-2 saat için 25 TL olacağı duyuruldu.

Bununla beraber Çankaya Katlı Otoparkı’nda da ücretler 0-2 saat için 20 TL, 12-24 saat için ise 40 TL’ye yükselecek.