Editörün SeçtikleriGündem

Valilik açıkladı! Bir ilçemizin yeri tamamen değişiyor: Temmuz ayında başlayacak

Gelen bir son dakika haberine göre valilik tarafından çok önemli bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada bir ilçemizin yerinin tamamen değiştiği duyuruldu. Temmuz ayında işlemlerin başlayacağı aktarıldı.

Dünyanın üçüncü, Türkiye’ni ise en yüksek barajı olan Yusufeli Barajı ve HES inşaatının yapıldığı Artvin’in Yusufeli ilçesinin yeni yerleşim yerine taşınma sürecinin temmuz ayında başlayacağı belirtildi. Açıklama Artvin Valisi Yılmaz Doruk, Yusufeli Barajı ve HES inşaatı nedeniyle sular altında kalacak olan ilçe merkezi ve köylerin taşınacağı belirtildi. Süreç temmuz ayında başlayacak.

VALİ BAŞKANLIĞINDA TOPLANTI DÜZENLENDİ

Vali Doruk’un başkanlığında bir toplantı düzenlendi. Düzenlenen toplantı sonrasında yeni yerleşim yeri inşaatında sona yaklaşıldığı ve yeni düzenleme yapıldığı ifade edildi.

TEMMUZ AYINDA BAŞLAYACAK

Dünyanın üçüncü, ülkemizin ise en yüksek barajı olan Yusufeli Barajı ve HES inşaatının tamamlandığını ifade eden Vali Doruk şu açıklamayı yaptı:

“Milli sermayeyle Türk mühendis ve işçisinin alın teriyle inşa edilen Yusufeli Barajı ve HES, su tutmaya hazır. Yusufeli Barajı ve HES inşaatı nedeniyle sular altında kalacak mevcut Yusufeli ilçe merkezi ve köylerinin yeni yerleşim yerlerine taşınma süreci temmuz ayı içinde başlayacak. Vatandaşlarımızın yeni yerleşim yerine sorunsuz bir şekilde en kısa sürede yerleşmelerini arzuluyoruz. Amacımız hiçbir hak sahibi vatandaşımızı mağdur etmemektir”