Genel

Marmaris’teki Yangında Flaş Gelişme! Yangını Başlattığını İtiraf Etti!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Marmaris’teki orman yangınlarıyla ilgili son gelişmeleri paylaştı. Soylu, Marmaris’teki yangınla ilgili bir kişinin gözaltına alındığını ve suçunu itiraf ettiğini söyledi.

Muğla’nın Marmaris ilçesinde 21 Haziran Salı akşamı başlayan orman yangınlarıyla ilgili söndürme çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

Yangını Başlattığını İtiraf Etti

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Marmaris’te orman yangını bölgesinde yaptığı açıklamada, “Yangının nasıl çıktığına dair bir tespitimiz ve kimliğimiz var. Arkadaşlarımız üzerinde çalışıyor. Yakın zamanda bunu paylaşacağız” demişti.

Soylu, Marmaris’teki yangınla ilgili bir kişinin gözaltına alındığını ve suçunu itiraf ettiğini söyledi.

Ailesiyle Kavga Edince Ormanı Ateşe Vermiş

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Muğla’nın Marmaris ilçesinde 3 gündür devam eden ve 3 bin hektar alanda etkili olan orman yangınıyla ilgili gözaltına alınan şüpheli 34 yaşındaki S.A.’nın suçunu itiraf ettiğini söyledi. Bakan Soylu, açıklamasında, “1988 doğumlu S.A. isimli şüpheli suçunu itiraf etti. Olay yerinde 2 adet benzin bidonu ele geçirildi. Şüpheli, ailesiyle arasındaki ticari bir husumetten dolayı olayı gerçekleştirdiğini söyledi. Hatta kendisini öldürmek istediğini de belirtti. Şu anda şüpheli gözaltında” dedi.