Editörün SeçtikleriEkonomi

Aile Bakanlığı duyurdu! Banka hesaplarınıza bakın: Başvuru şartlarını sağlayan hanelere aylık 1.200 TL nakit para ödemesi

Devlet çeşitli isimler adı altında vatandaşlara destek ödemesi yaptığını açıkladı. Her geçen gün ödemelerinin yapıldığını duyuran Aile Bakanlığından bir yeni açıklama daha geldi. Yapılan son açıklamaya göre başvuru şartlarını sağlayan ailelere hane başı 1.200 TL ödeme yapıldığını duyurdu. Aylık yapılan 1.200 TL ödemenin detayları aktarıldı.

Aile Bakanlığının resmi web sayfasından alınan son bilgiye göre Terör Zararı Yardımları adı altında azami 1.200 TL aylık ödeme yapılacağını belirtildi. 18 yaş üstü aile bireylerini başvurabileceği belirtildi.

DESTEĞİN DETAYLARI AÇIKLANDI

Bakanlık yaptığı açıklamasında aylık 1.200 TL hane yardım desteğinin detaylarını şu şekilde sıraladı:

“Terör olaylarından etkilenen kişilerin acil durum kapsamında gıda, giyim, yol, eğitim ve barınma gibi ihtiyaçlarına yönelik olarak Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma (SYD) Vakıfları tarafından yardımlar yapılmaktadır”

DESTEK KİMLERE VERİLECEK?

1.200 TL destek ödemesinin verileceği kişileri açıklayan Aile Bakanlığı resmi web sayfasında, “İkamet ettiği yerde terör olaylarından etkilenen vatandaşlar ile terör olaylarından dolayı göç etmek zorunda kalan vatandaşlar” şeklinde sıraladı.

TC KİMLİK KARTI YETERLİ OLACAK

Başvuru yapacak kişiler için sadece TC kimlik kartının yeterli olacağı ifade edildi. Destek miktarının ise Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyetince belirlendiği açıklandı. İhtiyaç sahibi olan ve gerçekten başvuru şartlarını taşıyan adaylar başvurularını bulundukları yerlerdeki SYD Vakıflarına kimlikleri ile yapabilecek.