Sağlık

Sırt üstü uyuyorsanız size kötü haber haberimiz var! Bu pozisyonda uyuyanlar..

Rahat ve sağlıklı bir uyku uyuyabilmek için uyku pozisyonu son derece önemli. Rüyanız cinsel içerikli rüyalar, kabuslar ve kötü rüyalarla bölünürse, bu durum gündelik hayatınızı olumsuz olarak etkileyecektir. Ancak uzmanların yaptığı açıklamaya göre rahat bir uyku için uyku pozisyonu son derece önemli. Sıklıkla gördüğünüz kabusları engellemek için uyku pozisyonunuzu değiştirmeniz gerekiyor.

Sağlık için uyku ve uyku düzeni son derece önemli. Ortalama olarak dinlenebilmek ve zinde bir şekilde güne başlayabilmek için günlük en az 7 saat boyunca kesintisiz bir şekilde uyuyabilmek gerekiyor.

İNSANLAR NEDEN KABUS GÖRÜR?

Rüyamızda gördüğümüz kabuslar, gündelik hayatlarımızı olumsuz olarak etkileyebiliyor. Bilim adamları tarafından yapılan açıklamaya göre kabus görmemizin sebepleri arasında yatış pozisyonlarımız bulunuyor.

Kabuslar sadece kafa karıştırıcı değil, aynı zamanda üzücü olabiliyor. Kabusları tamamen hayatımızdan çıkarmak mümkün değil. Ancak araştırmacılar yaptığı açıklamasında stresi azaltmalı ya da yönlendirebilmenin yolunu bulmak gerekiyor.

DUYGULAR DA ETKİLEYEBİLİYOR

Konuya ilişkin Doç. Dr. Calvin Kai – Ching Yu yaptığı açıklamasında, “Farklı uyku pozisyonları vücudun farklı bölgelerinde baskı oluşturabilir ve vücut duyguları rüya unsurlarının kaynakları olabilir” dedi.