Gündem

Bakan Kirişci Duyurdu! 3 Bin TL Nakit Destek Verilecek

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Marmaris’teki yangın kontrol merkezinde yaptığı açıklamada “Evleri tahliye edilenlere 3 bin TL nakit destek verilecek” dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Muğla Afet Koordinasyon Merkezi’nde yangınla ilgili son durumu paylaştı. Bakan Kirişci, millet olarak zor günlerde böyle bir dayanışmayı sergiliyor olmanın anlamlı ve önemli olduğunu söyledi.

Ümitsiz Değiliz, Çalışmalarımızı Aynı Kararlılıkla Sürdüreceğiz

Yangının kısa sürede söndürülmesi için çalıştıklarını belirten Kirişci, “Ümitsiz değiliz, çalışmalarımızı yarın da aynı kararlılıkla sürdüreceğiz. Temennimiz bu yaşamız olduğumuz hadisenin kısa zamanda olumlu bir şekilde neticelenmesidir. İnşallah bunu yarın rüzgar eğer bu kadar şiddetli olacak bilgisini almamış olsaydık daha fazla ümitvar olacaktık. Ama ümitsiz değiliz, yarın da çalışmalarımızı aynı kararlılıkla sürdüreceğiz” diye konuştu.

Tüm personele ve basın mensuplarına da teşekkür eden Kirişci, herkesin çalışmalara emek verdiğini, katkı sunduğunu belirtti.

Tahliye Edilen Evleri Karşılığında 3’er Bin Lira Nakit Olarak Ödeme İşlemleri Gerçekleştirilmiştir

Bakan Kirişci, “Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, burada bazı ailelere değil, ihtiyaç sahibi bütün ailelere, tahliye edilen evleri karşılığında 3’er bin lira nakit olarak ödeme işlemleri de gerçekleştirilmiştir. Bakanlığımızın ve dolayısıyla hükümetimizin bu faaliyetini de paylaşmak isterim” sözlerini kullandı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da bilgilendirme sırasında eksiklikleri sorumlu müdürlere sorup, giderilmesi konusunda talimat verdi.