Editörün SeçtikleriEkonomi

Bayram öncesi müracaat edin: PTT şubelerinden 1.300 TL paranızı çekin! 1, 2, 3 ve 4 çocuğu olan herkes bu yardım parasını alacak

Hükümet bu sefer resmen düğmeye bastı. Çocuğu olan ailelere başvuru şartlarını sağlamaları halinde destek ödemesi yapılacağı belirtildi. 1, 2, 3 ve 4 çocuk için belirli miktarlarda ödeme yapılacak. Hemen başvurmanız halinde ödemelerinizi bayramdan önce alabileceksiniz. Peki, kimlere ne kadar ödeme yapılacak? Detaylar haberimizde

Maddi durumu iyi olmayan ailelere devlet tarafından destek ödemeleri yapılmaya devam ediliyor. Bu kapsamda Aile Bakanlığı yaptığı açıklamasında çocuklu ailelere para verileceği belirtildi. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından Sosyal Yardım Programları kapsamında Doğum Yardımı ödemesi yapılıyor.

BU YIL DA DEVAM EDİYOR

Ödemeler her yıl olduğu gibi bu yıl da devam ediyor. Bu yıl Kurban Bayramı 9 Temmuz tarihinde başlayacak. Bayram gelmeden önce ödeme alabilecekleri yerleri araştıran vatandaşlar için detaylar belli oldu. Devlet çocuklu ailelere para yardımı yapıyor.

Devlet destek ödemesi yapması adı altında flaş bir açıklama yapılacağı belirtildi. Çocuk parası adı altında başvuru şartlarını taşıyanlara tek seferlik ödeme yapılacağı açıklandı. Doğum parasından yararlanmak isteyenlerin 15 Mayıs 2015 tarihinden sonra tam ve sağ bir şekilde doğum yapması gerekiyor.

Bu yardımdan yararlanmak isteyenlerin belirtilen şartları taşıması gerekecek. Hemen başvurmanız halinde PTT’den kimliğinizle parayı çekebilirsiniz.

NE KADAR ÖDEME YAPILACAK?

Yapılacak olan ödemenin miktarı da açıklandı. Buna göre:

İlk çocuk için: 300 TL

İkinci çocuk için: 400 TL

Üçüncü çocuk için: 600 TL para ödemesi yapılacağı belirtildi.

BAŞVURU ŞARTLARI AÇIKLANDI

Başvuru şartları da şu şekilde ifade edildi:

Doğum yapan kişinin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ya da mavi kart sahibi olması gerekir.

Yardım almak için annenin bizzat başvuru yapması şarttır.

Bu yardım 15.05.2015 tarihinden sonra yapılan doğumlar için geçerlidir.

Ölü olarak gerçekleşen doğumlarda bu yardım yapılmaz.