Gündem

Marmaris’ten Umutlandıran Haber: Yangın Kontrol Altına Alındı! Peki, Ne Kadar Alan Zarar Gördü?

Marmaris ilçesinde 4 gündür devam eden orman yangınından sevindiren haber geldi. Yangın akşam saatlerinde kontrol altına alındı. Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi, ne kadar alanı zarar gördüğün açıkladı.

Muğla’nın Marmaris ilçesinde farklı noktalarda devam eden orman yangınıyla mücadelede 4’üncü gününde yangın kontrol altına alındı. 4 bin hektar alanda etkili olan orman yangınında yanan bazı sahalarda küçük ölçekli alevler hava ekiplerinin müdahalesi ile söndürülüyor. Gece boyunca bölgedeki yer ekipleri tarafından soğutma çalışmalarına devam edileceği açıklandı.

Orman, itfaiye, Emniyet ve Jandarma TOMA ekipleri yerleşim birimlerine yakın bölgelerde konuşlandırılırken, çıkması ihtimal yangına karşı tedbir aldı. Meteorolojik veriler dahilinde tüm ekipler bölgede tutuluyor.

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi ile İçişleri Bakanı Soylu, Muğla Afet Koordinasyon Merkezi’nde düzenlenen toplantıya katıldı.

Bakan Kirişçi’den Açıklama

Tarım ve Orman Bakanı Kirişçi, “Marmaris’teki orman yangınında kaygılandıracak olumsuz bir durum yok, yangında 4500 hektar alan zarar gördü” açıklamasında bulundu.