Editörün SeçtikleriEkonomiGündem

Fiyatlar zirve yapınca müdahale edildi! Benzin motorin ve LPG’ye indirim yapıldı: Ankara, İstanbul ve İzmir yakıt fiyatları 5 gün kaldı

Petrol Ofisi tarafından önemli bir kampanya duyurusu yapıldı. Yakıt fiyatları zirve yapınca PO yaptığı kampanya ile fiyatlara müdahale ediyor. Yani sürekli PO’dan yakıt alan vatandaşlar alışverişlerini daha hesaplı hale getiriyor. 16 Mayıs – 30 Haziran 2022 tarihleri arasında, kampanyaya katılan Axess üyesi Petrol Ofisi istasyonlarından farklı günlerde ve tek seferde yapacağınız 200 TL ve üzeri 4. akaryakıt veya otogaz harcamanıza, Juzdan’dan kampanyaya katılarak 50 TL chip-para, SMS ile kampanyaya katılarak 40 TL chip-para kazanma fırsatı sunulduğu belirtildi. Bu puan kazanılınca da bir sonraki yakıt alımında toplam tutardan 50 TL indirim yaptırılabilecek.

KARTA ANINDA YÜKLENECEK

Kampanya katılımı, Juzdan’dan yapılan katılımlarda profil alanındaki “Katıldığınız Kampanyalar” bölümünde yer almasından sonra, SMS ile yapılan katılımlarda ise belirtilen kısa mesajın Akbank sistemine ulaşmasından ve Akbank tarafından “kayıt oldunuz” bilgisinin verilmesinden sonra sağlandığı belirtilen duyuruda hak edilen chip-para hediyesi, kampanya koşulları gerçekleştirildikten sonra karta anında yükleneceği ifade edildi.

HANGİ KARTLAR GEÇERLİ?

PO’dan yapılan duyuruda “8 Temmuz 2022 tarihine kadar kullanılmayan chip-paralar sonrasında sadece akaryakıt sektöründeki Axess üye işyerlerinde akaryakıt ve otogaz alımlarında kullanılabilir. Aynı gün içerisinde yapılan 200 TL ve üzeri ilk harcama kampanyaya dahildir. Kampanya kapsamında işlemlerin Axess üye işyeri Petrol Ofisi istasyonlarındaki Akbank Axess POS terminalinden yapılması gerekmektedir.” ifadelerine yer verildi ve kampanyadan Axess, Axess Business, Free, Wings, Wings Business, Akbank kart, Akbank kart Business, Axess KOBİ asıl ve bu kartlara bağlı ek kart sahiplerinin faydalanabileceği aktarıldı.

TÜZEL KİŞİLER

Bank’O Card Axess kartları kampanyaya dahil olmadığı tüzel müşteriler Juzdan uygulamasını kullanamadıkları için kampanyaya 4566’ya SMS göndererek katılabilir ve en fazla 40 TL chip-para kazanabilecekleri belirtilerek tüzel müşterilerin tüm ticari kredi kartlarıyla kampanyaya dahil olabilmeleri için firma yetkilisinin banka sistemine kayıtlı cep telefonundan SMS ile kayıt olunması gerektiği vurgulandı.

KAMPANYANIN AYRINTILARI

Kampanyanın ayrıntılarına ilişkin duyurunun devamında şu ifadelere yer verildi:

Şahıs şirketi sahipleri; bireysel ve ticari kartlarıyla Juzdan üzerinden kampanyaya katılabileceklerdir.

Kampanya müşteri bazındadır. Bir müşteri asıl ve ek kartları ile yapacağı harcamalardan kampanyaya Juzdan ile kayıt olması halinde bir defa ve en fazla 50 TL, SMS ile kayıt olması halinde ise en fazla 40 TL chip-para kazanabilecektir.

Chip-para kullanılarak yapılan akaryakıt/otogaz alımları kampanya kapsamında değildir. İptal edilen işlemlerde chip-para kazanımları da iptal edilecektir.Chip-para’nın kullanılmış olması halinde ekstreye ilgili tutar kadar borç yansıtılacaktır.

Kazanılan chip-paralar, mil puana dönüşmeyecektir.

Katılım için gönderilen SMS’ler; tüm operatörlerin kendi tarifeleri üzerinden ücretlendirilir. Juzdan veya SMS ile kayıt olmayan kart sahiplerinin harcamaları kampanya kapsamında değerlendirilmeyecektir.

Akbank T.A.Ş. ve Petrol Ofisi A.Ş kampanyayı durdurma ve kampanya şartlarında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

Kampanyaya katılan Axess üyesi Petrol Ofisi istasyonlarının listesine axess.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Detaylı bilgi için: axess.com.tr, Juzdan ve Petrol Ofisi Mobil Uygulaması’nda.

YAKIT FİYATLARI

İstanbul’da benzin 27.27 TL, motorin 30 TL ve LPG 12.19 TL oluyor. Ankara’da benzin 27.26 TL, motorin 30.09 TL ve LPG12.44 TL oluyor. İzmir’de ise benzin 27.38 TL, motorin 30.11 TL ve LPG 12.13 TL oluyor.