Ekonomi

TOKİ asgari ücretlileri ev sahibi yapacak! Kiradan ucuz taksitle 180 ay vadede ev sahibi olmak mümkün!

Asgari ücretli vatandaşlar, dar ve orta gelirli aileler ve hatta birçok orta üstü gelire sahip olanlar için son dönemlerde ev sahibi olmak hayal bile olmaktan çıktı. Hızla yükselen döviz kurları, ivmeli şekilde artan enflasyon rakamları, akaryakıt ve enerji fiyatlarında görülen fahiş artışlar her sektörde ürün ve hizmet fiyatlarının çok yüksek oranlarda artmasına neden oldu. Bu tabloda gayrimenkul ve emlak piyasasında da fiyatlar yükseldi ve konut almak birçok kişi için imkansız hale geldi. Ancak TOKİ, bu noktada bütçesinden dolayı ev alamayan vatandaşlara fırsat projeleri sunmaya devam ediyor. TOKİ, bu kez de 3 + 1 ve 2 + 1 daireler için 1.885 TL taksitle, %10 peşinat ve 180 ay vadeli konut satışlarına başladı. İşte detaylar…

1.885 TL Taksitle Ev Sahibi Olma Fırsatı

TOKİ, ondan fazla şehirde ucuz fiyatlı daire satışlarına başladı. TOKİ tarafından başlatılan proje kapsamında vatandaşlar bütçelerine uygun şekilde ev sahibi olabilecek. Söz konusu kampanya detaylarında %10 peşinat ve 180 ay vade imkanı olduğu görülüyor. Ayrıca TOKİ’nin ilgili projesinde ev fiyatlarının da 371 bin TL’den başladığı görülüyor. Bu da 37 bin TL’lik teminat ve aylık 1.885 TL taksitle, 180 ay vadede ev sahibi olabilme anlamına geliyor.

Başvurular Nereden Yapılacak?

TOKİ’nin ondan fazla şehirde başlattığı yeni kampanyasına dahil olarak ev sahibi olmak isteyen vatandaşların, kampanya için başvuruda bulunmaları gerekiyor. Kampanyaya katılmak isteyenler E-Devlet üzerinden başvuruda bulunabileceği gibi, Ziraat Bankası şubelerinden de başvuruda bulunabilecek. Kampanya için harekete geçen TOKİ, Eskişehir’deki konutlar için başvuru sürecini başlattığını duyurdu.

Projede Satış ve Başvuru Detayları

Eskişehir’in Sivrihisar ilçesine bağlı Kurşunlu Mahallesi dahilinde sunulacak olan projede toplamda 31 adet konut satışa sunulacak. 29 adet 2 + 1 ve 2 adet 3 + 1 konut satışı yapılacak ve satışlar kura yöntemi ile gerçekleştirilecek. Satışlara katılmak isteyenlerin 1.000,2 TL başvuru bedelini yatırıp, Ziraat Bankası Temerküz şubesinden ya da E-Devlet üzerinden 1-8 Temmuz tarihleri arasında başvuruda bulunması gerekiyor. E-Devlet üzerinden yapılacak başvuruların ise 7 Temmuz 2022 tarihine kadar yapılması gerekiyor. Kura ile satışlar Bilkent Plaza B1 Blok 06800 Bilkent Ankara adresinde yapılacak.