Editörün SeçtikleriEkonomiGündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklıyor! Milyonlarca çalışanı ilgilendiriyor: Bayram tatili 9 gün mü oluyor!!!

Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak? Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde Kabine Toplantısı yapılacak. Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı yarın bir araya gelecek. Toplantıda kurban bayramı tatili hakkında bir karar verilmesi bekleniyor. Kurban Bayramı tatiline çok yakın bir tarihte 15 Temmuz’un da resmi tatil olması nedeniyle arada kalan 13 temmuz ve 14 temmuz tarihlerinin idari izin olarak karara bağlanması durumunda tatilin 9 güne çıkarılmasının gündeme geldiği belirtildi.

KURBAN BAYRAMI TATİLİ 9 GÜN

Kabinede ayrıca ekonomi başta olmak üzere iç ve dış politikaya ilişkin önemli konular görüşecek. Haziran ayı kabine toplantısının konuları oldukça dikkat çekiyor. Toplantıdaki en önemli konulardan biri kurban bayramı tatili olacak. Peki tatil 9 gün mü olacak?

15 TEMMUZ İLE BİRLEŞTİRİLECEK Mİ?

Konu ile ilgili olarak Kurban Bayramı’nın normal şartlarda 4 gün olarak idrak edilmesine karşın Arefe gününün 8 temmuza denk gelmesi ve bayramın son günü ile yine resmi tatil olan 15 temmuz arasında sadece 2 günün olması gözleri 9 günlük tatil ihtimaline çevirdi. 13 ve 14 temmuz tarihlerinde memurların idari izinli olmasına yönelik bir karar çıkarsa bayram izni 9 güne çıkarılmış olacak.

ERDOĞAN AÇIKLAYACAK

Turizm sektöründeki beklentilerin de Kabine Toplantısında değerlendirilmesi beklenirken bu konuda yarın nihai kararın alınması bekleniyor. Bu toplantının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklama yapması bekleniyor.