Editörün SeçtikleriEkonomiGündem

Milyonlarca otomobil sahibine az önce kötü haber verildi! Rekor zam yapıldı: Yeni fiyatlar 1 Temmuz’dan itibaren geçerli olacak

Milyonlarca otomobil sahibine bir zam haberi daha verildi. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Haziran ayı olağan Meclis toplantısının üçüncü oturumu geçtiğimiz günlerde yapılırken oturumdan zam kararı çıktı. Buna göre oturumdan çıkan karar maliyet artışı nedeni ile otopark ücretlerine zam yapılması olduğu bildirildi.

ZAMMIN GEREKÇESİ

2022 yılı başından itibaren artan enflasyon oranlarına bağlı olarak, otoparkların ana gider kalemlerini oluşturan elektrik, su, haberleşme, bakım-onarım vb. giderler ile personel giderlerinde yüksek artışların gerekçe gösterildiği belirtildi.

ZAM YAPILDI

Ayrıca bu gerekçe doğrultusunda otopark işletmecilik faaliyetlerinin verimli ve sürdürülebilir olması açısından İZELMAN A.Ş tarafından işletilen belediyeye ait otoparklarda uygulanmakta olan otopark fiyat tarifelerine zam yapılmasına karar verildiği aktarıldı.

1 TEMMUZ’DA GEÇERLİ OLACAK

1 Temmuz 2022 tarihinden itibaren geçerli olacak olan karar oy çokluğu ile kabul edildi. Yani zamlı fiyatlar 1 Temmuz itibari ile geçerli olacak.