Editörün SeçtikleriEkonomi

Ak Partili isimden son dakika açıklaması: Haftaya maaşlara zam yapılacak! En az yüzde 40..

Gelen bir son dakika haberine göre AK Partili olan isimden flaş bir açıklama geldi. Temmuz ayında yapılacak memur ve emekli zammı için AK Parti Grup Başkanvekili ve Çankırı Milletvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, gelecek hafta tüm çalışanların maaşlarına yüzde 40 yapacaklarını belirtti.

Akbaşoğlu, açıklamasının devamında 3600 ek göstergenin gelecek hafta mecliste görüşüleceğinin de altını çizdi. İşte merak edilen o açıklama ve detaylar..

BÜTÜN MAAŞ VE ÜCRETLERE ZAM ŞİMDİDEN HAYIRLI OLSUN

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çankırı Milletvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, önümüzdeki hafta çalışanların maaşlarına yüzde 40 oranında zam yapacaklarını belirterek, “Dünya bir pandemi sürecinden geçiyor. Birtakım problemler ve sıkıntılar yaşıyoruz. Bunu da Allah’ın izniyle Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde aşacağız. Çok kalmadı, haftaya bütün çalışanlarımıza en az yüzde 40 olmak üzere bütün maaş ve ücretlere zam şimdiden hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

ÖĞRENCİ AFFI İÇİN DE AÇIKLAMA

Akbaşoğlu, açıklamasının devamında öğrenci affına da değindi. Affın hayırlı uğurlu olmasını dilyeyen AK Partili isim, “Gençler, öğrenci affı gelecek diyorduk, değil mi? Üniversitede yarım kalan öğrenimlerini devam ettirebilsinler istiyordu yavrularımız. Allah’ın izniyle haftaya, inşallah bu kanun teklifini de Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne vermek suretiyle her ne nedenle olursa olsun, terör irtibatı dışında ne zamandan beri olursa olsun süresiz bir şekilde öğrencilikle ilişiği kesilen bütün öğrencilerimize af hayırlı uğurlu olsun” dedi.

3600 EK GÖSTERGE TBMM’DE

3600 ek göstergenin önümüzdeki hafta mecliste görüşüleceğini belirten Akbaşoğlu, “Bütün memurlarımızla ilgili 3600 ek göstergeyi de Allah’ın izniyle önümüzdeki hafta teklif olarak TBMM’ye getiriyoruz. Dolayısıyla işçimizi, çiftçimizi, memurumuzu, esnafımızı, sanayicimizi, toplumumuzun bütün kesimlerinin alım gücünü artırmak suretiyle bu konuda daha büyük bir refah payını bütün toplum kesimleriyle paylaşacağız ve Allah’ın izniyle mutlu müreffeh güvenli bir şekilde geleceğe hep birlikte emin adımlarla ilerleyeceğiz” dedi.