Editörün SeçtikleriEkonomiGündem

Plan yapacak olanlar dikkat! Beklenen haber geliyor: Erdoğan’dan tatil açıklaması! Tatil 9 gün mü olacak!

Bir çok vatandaş bayram tatili için hazırlıklarını yaparken bazı vatandaşlar bayram öncesinden tatil planlarını yaptı. 4.5 günlük kurban bayramı tatilinin hali hazırda 9 güne çıkması söz konusu olurken bu konuda bir karar alınması bekleniyor. Bayram tatilleri turizm açısından büyük önem arz ederken bugünkü Kabine Toplantısında tatil süresinin kararlaştırılması bekleniyor.

TATİL 9 GÜN MÜ OLUYOR?

Vatandaşların telaşının yanı sıra bayramın kaç gün olduğu araştırılmaya başlandı. Peki bu bayram kaç gün tatil yapılacak? Şu an tatil 4.5 gün olurken bu sürenin 9 gün olması bekleniyor. Ancak karar henüz verilmedi.

9 Temmuz cumartesi günü başlayan bayram 12 Temmuz Salı günü sona erecek ve o hafta bir de 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik bayramı ise Cuma gününde denk geldiği paylaşıldı. Bugün ise tatil süresi hakkında karar verilmesi ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanması bekleniyor.

TOPLANTIDA KARAR ALINACAK

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik bayramının Cuma gününe denk gelmesi turizm kalkındırmak gibi durumlar göz önüne alındırıldığında tatilin 9 gün olması yüksek olasılık olarak görülüyor. Bu doğrultuda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamaları da merak ediliyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplanacak olan kabine toplantısı bugün saat 14:00’da başlayacak.

Karar alındığında veya bir gelişme olduğunda okuyucularımızı anlık olarak haberdar edeceğiz.