Gündem

ASFAT KPSS Şartı Olmadan Mühendis Alımı Yapacak! Devlet Memuru Olarak İşe Alınacak Mühendislere 11 Bin 309 TL Maaş Verilecek!

Askeri Fabrika ve Tersane İşletmeleri A.Ş. (ASFAT) personel alımı yapacağını ilanen duyurdu. İşe alınacak personelin devlet memuru olarak çalışacağı ve 11 bin 309 TL maaş verileceği açıklandı. Tek bir ilan açan ASFAT, KPSS şartı sunmadı ve farklı kontenjanlar açmadı. Açılan ilanda başvuru şartları ve detaylara yer verildi.

ASFAT Mühendis Arıyor!

ASFAT, 11 bin 309 TL aylık maaş ile personel alımı yapacağını açıkladı. İşe alınacak olan personelin devlet memuru statüsünde ve tersane işletme bünyesinde çalışacağı açıklandı.

ASFAT’ın yaptığı ilanda 4 kişinin istihdam edileceği açıklandı. Kurum, başvuru yapacak olan adayların 4 yıllık lisans eğitimi veren mühendislik fakültelerinden mezun olmasını bekliyor. Endüstri, Makine, Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümlerinden en az 2.40 not ortalaması ile mezun olan adaylar başvuru yapabilecek. Ayrıca başvuru yapacak olan adayların YDS’den en az 70 puan almış olması bekleniyor.

5 Yıl Deneyim Şartı!

Başvuru yapacak olan adayların, tercihen savunma sanayinde ya da kamu kurum ve kuruluşlarında en az 5 yıl deneyimli olması bekleniyor. Ayrıca iyi derecede İngilizce bilen adayların tercih edileceği açıklandı.

Başvuru yapacak olan adayların kaliteye önem veren ve sonuç odaklı kişiler olması bekleniyor. Tercih edilecek olan adayların sürekli öğrenmeyi ilke edinmiş ve gelişime açık olan adaylar olacağı açıklandı.

4 Kişilik Kadro Açıldı

ASFAT’ın açtığı 4 kişilik kadroya başvuru yapacak olan adayların yurt içi ve yurt dışı için seyahat engelinin olmaması bekleniyor. Ayrıca ASFAT tarafından yapılacak olan güvenlik soruşturmasını başarılı bir şekilde geçmesi gerekiyor.

ASFAT, başvuruların 24 Haziran 2022 tarihi itibarı ile açılacağını ve 8 Temmuz 2022 tarihine kadar devam edeceğini açıkladı. Başvuruların tamamı elektronik ortamdan yapılacak ve ASFAT’ın mail adresine özgeçmişlerin yollanması ile yapılacak. Başvurusu kabul edilen adaylar, mülakata çağırılacak.