EğitimEkonomi

Müjdeli Haber Geldi! Bu Zamana Kadarki Ödemeler Yapıldı! Temmuzdan Sonra Zamlı Ödenecek

ÖSYM’den yapılan açıklamada 2022 yılı ikinci altı ayı için görevli ücretlerinin güncelleneceğini ve bunun yılsonuna kadarki sınavlarda geçerli olacağını duyuruldu. Açıklamada ayrıca AYT ve YDT oturumlarında görev alan görevlilerinin ücretlerinin de bugün itibarıyla hesaplarına yatırıldığı belirtildi.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığının sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, 18-19 Haziran tarihlerinde uygulanan 2022-YKS’nin ilk oturumu olan TYT’de görev alan sınav görevlilerinin ücretlerinin 24 Haziran cuma günü, AYT ve YDT oturumlarında görev alan görevlilerinin ücretlerinin de bugün itibarıyla hesaplarına yatırıldığı duyuruldu.

Görevli Ücretleri Güncellenecek

Açıklamada, sınav görevleri ücretlerinin güncelleneceği bilgisi verilerek “2022 yılının ilk altı ayı (Ocak-Haziran dönemi) için 2022 Ocak ayında belirlenen görevli ücretleri, 1 Ocak 2022’den bu zamana kadar gerçekleştirilen YKS dahil tüm sınavlarda (19 sınav) görev alan sınav görevlilerimize aynı tutarlar üzerinden ödenmiştir. 2022 yılı ikinci altı ayı (Temmuz-Aralık dönemi) için görevli ücretleri güncellenecek ve belirlenecek görevli ücretleri 1 Temmuz’dan itibaren yılsonuna kadar uygulanacak sınavlarda geçerli olacaktır. Tüm sınav görevlilerimize katkıları ve emekleri için teşekkür ederiz” ifadelerini kullanıldı.