Editörün SeçtikleriGündem

81 il için belli oldu: Bu gece saatlerinden itibaren başlayacak! Uyarılar peş peşe geldi

Tüm Türkiye için az önce belli oldu! Meteoroloji Genel Müdürlüğü az önce 81 il hava durum tahminlerini il il açıkladı. Yapılan açıklamada bu gece saatlerinden itibaren başlayacağı ifade edilirken, bölgedeki vatandaşlar için uyarılar peş peşe yapıldı. Ülkemizde bir süredir etkisini gösteren sağanak yağışın bu gece yarısı da bastıracağı ifade edilirken, vatandaşların tedbirli olması istendi. İşte güncel hava durum açıklaması ve merak edilenler

MGM, yaptığı açıklamasında bu akşam saatlerinden yarın akşama kadar etkili olacak sağanak yağış hakkında peş peşe açıklamalarda bulundu. Kuvvetli yağış uyarısı adı altında çok sayıda ilde yaşayan vatandaşlar için uyarılar peş peşe geldi. Peki, bu gece hava nasıl olacak?

SAĞANAK YAĞIŞIN BEKLENDİĞİ İLLER AÇIKLANDI

Akşam saatlerinde 81 il için yapılan açıklamada, “Ülkemiz genelinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Marmara, İç Ege, Akdeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu, Karadeniz ile Antalya, Kars ve Ardahan çevrelerinin yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; bu akşam saatlerinde Batı Karadeniz’in batısı, Sakarya, Kocaeli, Ankara ve Çankırı çevrelerinde, gece saatlerinde Marmara’nın doğusunda, yarın Bursa, Antalya’nın iç batı ve kuzey kesimleri, Zonguldak, Bartın, Karabük, Kastamonu ve Amasya çevreleri ile Ordu ve Samsun’un iç kesimlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor” ifadesi kullanıldı.

HAVA SICAKLIĞI

İç ver doğu kesimlerde artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı, kuzey ve iç kesimlerde mevsim normalleri altında, Marmara’nın batısı, Kıyı Ege ile Akdeniz kıyılarında mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR

Genellikle kuzey ve kuzeybatı, yarın zamanla Akdeniz kıyıları ile güneydoğu kesimlerde batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette; yağış alan yerlerde yağış anında yer yer kuvvetli olarak eseceği tahmin ediliyor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; bu akşam saatlerinde Batı Karadeniz’in batısı, Sakarya, Kocaeli, Ankara ve Çankırı çevrelerinde, gece saatlerinde Marmara’nın doğusunda, yarın Bursa, Antalya’nın iç batı ve kuzey kesimleri, Zonguldak, Bartın, Karabük, Kastamonu ve Amasya çevreleri ile Ordu ve Samsun’un iç kesimlerinde yer yer kuvvetli olması beklendiğinden meydana gelebilecek ani sel, su baskını, heyelan, yağış anında kuvvetli rüzgâr ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

BÖLGELERİMİZDE HAVA DURUMU NASIL OLACAK?

MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, kuzey ve doğusu ile yarın bölge genelinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu akşam saatlerinde Kocaeli ve Sakarya çevrelerinde, gece saatlerinde bölgenin doğusunda, yarın sabah saatlerinde Bursa çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

 

BALIKESİR 18°C, 27°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

 

EDİRNE 20°C, 32°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

 

İSTANBUL 19°C, 28°C

Parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların gece saatlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

 

KOCAELİ 19°C, 27°C

Parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu akşam ve gece saatlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

 

EGE

Parçalı ve az bulutlu, İç Ege’nin yer yer çok bulutlu, bu akşam saatlerinden itibaren Kütahya, gece saatlerinden itibaren Uşak ve Afyonkarahisar çevrelerinin, yarın zamanla kuzey ve iç kesimlerinin yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

 

DENİZLİ 19°C, 30°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

 

İZMİR 22°C, 31°C

Parçalı ve az bulutlu, yarın çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra iç ve kuzey ilçeleri yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

 

KÜTAHYA 15°C, 22°C

Parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

 

MANİSA 21°C, 32°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

 

AKDENİZ

Az bulutlu, zamanla iç ve doğu kesimlerinin parçalı bulutlu, yarın öğle saatlerinden itibaren bölgenin iç kesimleri ile Antalya çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinden sonra Antalya’nın iç batı ve kuzey kesimlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

 

ADANA 21°C, 32°C

Az bulutlu, yarın zamanla parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

 

ANTALYA 25°C, 33°C

Az bulutlu, yarın zamanla parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların iç batı ve kuzey kesimlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

 

HATAY 20°C, 29°C

Az bulutlu, yarın zamanla parçalı bulutlu

 

MERSİN 23°C, 31°C

Az bulutlu, yarın zamanla parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra iç kesimleri yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

 

İÇ ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin kuzey ve doğusu ile yarın zamanla bölge genelinin yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, bu akşam saatlerinde Ankara ve Çankırı çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

 

ANKARA 15°C, 24°C

Parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, bu akşam saatlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

 

ÇANKIRI 12°C, 23°C

Parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, bu akşam saatlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

 

ESKİŞEHİR 15°C, 23°C

Parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

 

KONYA 16°C, 25°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

 

BATI KARADENİZ

Çok bulutlu, bölge genelinin yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, bu akşam saatlerinde Bolu, Düzce, Zonguldak, Bartın ve Karabük çevrelerinde, yarın öğle saatlerinden sonra Zonguldak, Bartın, Karabük ve Kastamonu çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

 

BOLU 12°C, 20°C

Çok bulutlu, yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu akşam saatlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

 

DÜZCE 17°C, 26°C

Çok bulutlu, yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu akşam saatlerinde ve yarın öğle saatlerinden sonra yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

 

KASTAMONU 12°C, 21°C

Çok bulutlu, yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yarın öğle saatlerinden sonra yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

 

SİNOP 19°C, 24°C

Çok bulutlu, yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

 

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde Orta Karadeniz ile Giresun ve Artvin çevrelerinin, yarın bölge genelinin yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, yarın Samsun’un iç kesimleri ile Amasya çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

 

AMASYA 14°C, 24°C

Çok bulutlu, yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yarın öğle saatlerinden itibaren yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

 

ÇORUM 12°C, 22°C

Çok bulutlu, yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

 

SAMSUN 18°C, 23°C

Çok bulutlu, yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yarın iç kesimlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

 

TRABZON 19°C, 23°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

 

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu, kuzey ve batı kesimlerinin yer yer çok bulutlu, yarın öğle saatlerinden sonra Kars ve Ardahan çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

 

ERZURUM 9°C, 24°C

Parçalı bulutlu

 

KARS 9°C, 25°C

Parçalı, yarın zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

 

MALATYA 16°C, 28°C

Parçalı bulutlu

 

VAN 12°C, 24°C

Parçalı ve az bulutlu

 

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

 

DİYARBAKIR 17°C, 33°C

Parçalı ve az bulutlu

 

GAZİANTEP 17°C, 31°C

Parçalı ve az bulutlu

 

SİİRT 19°C, 33°C

Az bulutlu ve açık

 

ŞANLIURFA 20°C, 34°C

Az bulutlu ve açık