Editörün SeçtikleriEkonomi

Kimse Beklemiyordu Gram Altın Çakıldı! Altın Uzmanlarında Yatırım Yapmak İsteyenlere Çağrı

BDDK’nın kararı sonrası gram altın 950 liraya kadar indi. Altın yatırımcılarının merak ettiği detayları altın ve para uzmanı İslam Memiş açıkladı.

BBDK kararları ile düşüşe geçen dolar ve altın sürpriz rakamları gördü. Gram altın hızlı bir düşüşle gün içinde 950 lirayı gördü. Dolar kuru da geriledi. Altın borcu olanlar ile altın ve dolara yatırım yapanlar ise ‘neler oluyor’ altın ve dolar daha da düşer mi sorusunu yöneltiyor. Ekonomistlerin beklediğinden daha fazla düşen altın ve dolar yatırımcıya sürpriz alım fırsatı sundu.

Peki, Altın Daha Da Düşer Mi Bu Rakamdan Alınır Mı?

İslam Memiş’ten bomba gram altın açıklaması;

“BDDK’nın kararının ardından düşüş eğilimine giren altın ve doların seyri sizce ne olacak? sorusuna yanıt veren Memiş  “Gram altında, 950-bin 50 lira aralığını takip etmeye devam ediyoruz. Yavaş yavaş altın alınabilir. Alım yapacak vatandaşlarımız, 950-bin lira aralığından kademeli olarak alabilir. Bu alımları yaptıktan sonra yıl sonu için bin 400 lira seviyesindeki öngörümde bir değişiklik yok. Bin lira seviyesinin altında kademeli alım yapabilirler. Yılın kalan yarısında ONS altında sert yükselişler bekliyoruz.

Sayın Cumhurbaşkanı’nın açıklayacağı geniş bir ekonomi paketi var. Herkes bunu beklemeli. Bu geniş kapsamlı ekonomi paketinden sonra tekrar temmuz-ağustos aylarında bir gerileme göreceğiz. Dolayısıyla eylüle kadar problem görmüyorum. Eylülden sonra küresel piyasalarda ciddi bir resesyon gelecek zaten. Bütün ülkeleri olumsuz yönde etkileyecek bir süreç olacak.

17,22 Liradan Dolarını Satanlar Bugün Yerine Koyacak

16,35-17,35 dolar TL kurunda bu aralığı takip edebilirsiniz. Dolar tarafındaki sorumluluğumu atmış bulunuyorum. 16,60-16,70 aralığından 17,22 liradan satmış oldukları dolarını bugün yerine koyacak.

Gram altınımızı yerine koymak için süreç var. Gram altın almak istiyorsanız bu fiyatlardan alabilirsiniz. Gram altın TL fiyatında satış yapan arkadaşlarım bugün yerine koyuyorlar. Altının ons fiyatında, gümüş ons fiyatında öngörümde değişiklik yok. Yukarı yönlü ataklar gelebilir. 950 lira altında gram altın bulamayacaksınız.

Temmuz-Ağustos Ayında… Nakitlerinizi Hazırlayın

Yeni ev alacaklar Ağustos ayını beklemeli. Ucuz projelerde Türkiye’nin her yerinde binlerce konut satışı olacak. İlk kez ev sahibi olacaklar Ağustos ayındaki projelerle ilgilenmeli. Otomotiv sektöründe de fiyatlarında da sürpriz gelişmeler olacak. Temmuz-Ağustos ayında… Nakitlerinizi hazırlayın.”