Dünya

Kamyonla Çarpışan Tren Raydan Çıktı! 243 Yolcu…

ABD’de Los Angeles’tan Chicago’ya giden tren bir kamyonetle çarpışması sonucu raydan çıktı. 243 yolcunun olduğu öğrenilen kazada 50’den fazla kişi yaralandı.

ABD’de Los Angeles’tan Chicago’ya giden ve içerisinde 243 yolcunun bulunduğu tren Missouri eyaletinde yer alan Mendon kenti yakınlarında bir kamyonla çarpışarak raydan çıktı.

Missouri Valisi Mike Parson, kazanın ardından yaptığı açıklamada “Bu öğleden sonra Chariton ilçesinde Amtrak treninin raydan çıktığını duyduğumuza üzüldük. Missouri Kamu Güvenliği Departmanı, Missouri Eyalet Kara Yolu Devriyesi askerleri ve diğer acil durum yönetim personeli müdahale ediyor” bilgilendirmesinde bulundu.

Amtrak Treninin Birkaç Vagonu Raydan Çıktı

Amtrak işletmesi tarafından ABD basınına yapılan yazılı açıklamada, “Missouri’de damperli kamyonla çarpışan Amtrak treninin birkaç vagonu raydan çıktı ve yolcuların yaralanmasına neden oldu” bilgisi verildi.

En Az 50 Kişi Yaralandı

Kazada en az 50 kişinin yaralandığı belirtilirken, çevre ilçelerden itfaiye araçlarının kazaya müdahale ettiği, yaralıların helikopterle Kansas City’deki hastaneye taşındığını bildirdi. 8 adet hava ambulansı da kullanıldı.

Eylül 2021’de 44 Kişi Yaralanmıştı

Eylül 2021’de başka bir Amtrak treni, Montana eyaleti kırsalında raydan çıkmış, 3 kişinin hayatını kaybettiği kazada 44 kişi yaralanmıştı.