Editörün SeçtikleriEkonomiGündem

Milyonlarca emekli nefesini tuttu! Kurban Bayramı ikramiyelerinin ne kadar yatacağı belli oldu: 2.200 TL sürprizi

Milyonlarca emekli, bayram ikramiyelerinin ne zaman ve ne kadar yatacağını merak ederken SSK, Bağ-Kur ve memur emeklisi Kurban Bayramı ikramiyelerinin ne kadar yatacağı araştırılmaya başlandı. Bu ikramiyeler hakkında flaş bir iddia gündeme geldi. Kurban Bayramı ikramiyesi ne kadar ve ne zaman yatacak? Emekli bayram ikramiyelerinde 2.200 TL iddiası dikkat çekti.

GERİ SAYIM BAŞLADI

Milyonlarca emekli Kurban Bayramında alacakları ikramiyelerin miktarını araştırmaya başladı. Bilindiği gibi emekliye bayram ikramiyesi geçtiğimiz yıllarda başlamıştı. Bu ikramiyeler Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı olmak üzere emeklilere yılda iki defa veriliyor. Bu noktada Ramazan Bayramı ikramiyeleri yatırıldı ve Kurban Bayramı ikramiyesi için de geri sayım başladı.

BAYRAM GÜNLERİ

Kurban Bayramı arifesi 8 Temmuz 2022 tarihine denk geliyor. Diyanet Kurban Bayramı tatili günlerini açıkladı. 4 gün süren Kurban Bayramı’nın tarihleri şunlardır:

Kurban Bayramı 1. Gün: 9 Temmuz Cumartesi

Kurban Bayramı 2. Gün: 10 Temmuz Pazar

Kurban Bayramı 3. Gün: 11 Temmuz Pazartesi

Kurban Bayramı 4. Gün: 12 Temmuz Salı

İKRAMİYELER 2.200 TL GELİŞMESİ

Emekli bayram ikramiyeleri yatırıldığı ilk yılda bin TL olarak ödemeler başlamıştı. Daha sonra yapılan zamla birlikte emekli ikramiyesi bir bayram için 1.100 TL olmuş 2 bayram için toplam da 2 bin 200 TL yatırılacağı paylaşılmıştı. Bu noktada Temmuz ayı enflasyon zammı doğrultusunda ikramiyelerin 2.200 TL’ye çıkarılabileceği iddia edildi ancak henüz zam resmileşmedi.

Bundan kaynaklı olarak ikramiyeler 1.100 TL olarak hesaplara yatacak. Ancak emekliler Temmuz zammı doğrultusunda zam haberinin gelmesini heyecanla bekliyorlar. Zam haberi gelirse okuyucularımızı anlık olarak haberdar edeceğiz.