Editörün SeçtikleriEkonomiGündem

Emekliler ikramiyeleri 2.200 TL olarak bekliyordu! Emekli bayram ikramiyesi ödeme tarihleri belli oldu: İşte hesaplara yatacak tutar

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanan enflasyon rakamlarının ardından Temmuz ayında emeklilerin alacakları Kurban Bayramı ikramiyelerinin ne kadar olacağı araştırılmaya başlandı. Kulislerde emeklilerin alacakları ikramiye miktarına ilişkin yeni rakamlar da paylaşılmaya başlandı. Bu noktada emekliler bayram ikramiyelerinin hesaplara ne zaman yatacağını araştırmaya başladı. Emeklilerin bayram ikramiyesi ödeme tarihleri belli olurken ne kadar ödeme yapılacağı da paylaşıldı.

BAYRAM 9 TEMMUZ’DA BAŞLAYACAK

Vatandaşlar yüzde 70’in üzerinde açıklanan enflasyon rakamlarının ardından yeni zam beklentisine girerken emekliler maaş araştırmasına başladı. Bunun ardından Temmuz’un 9’unda başlayacak olan Kurban Bayramından önce emeklilere verilecek olan ikramiyelerle ilgili de araştırmalar yapılıyor.

İKRAMİYELERE ZAM BEKLENİYORDU

Geçen bayramda 2021 yılı ile aynı miktarda yatırılan emekli ikramiyeleri için kulislerde farklı formüller konuşuldu. Vatandaşın alım gücünün azaldığına dikkat çekilirken, Haziran ayı enflasyon oranlarının da hesaba katılarak ikramiyelere zam yapılması beklendiği belirtildi. Bu zam doğrultusunda ikramiyeler 2 bin 200 TL olması bekleniyor. Ancak henüz zam resmileşmedi ve hesaplara 1.100 TL yatacağı vurgulandı.

ÖDEME TARİHLERİ

Ancak bu tutar hala beklenti oluyor. Bundan kaynaklı olarak Resmi olarak emeklilere şu an 1.100 TL ikramiye ödenecek. Ancak zam gelirse okuyucularımızı anlık olarak haberdar edeceğiz. Bunun yanı sıra Ramazan Bayramı ödemeleri baz alınarak bakıldığında Kurban Bayramı ikramiyelerinin 4 Temmuz ile 8 Temmuz arasında ödenmesi bekleniyor.