Personel Alımı

Kamu Personeli Olmak İsteyenlerin Dikkatine! İŞKUR ve Resmi Gazete Üzerinden Yapılan İlanlara Göre 315 Personel Alımı Yapılacak!

Kamu personeli alımı yapacak olan kurum ve kuruluşlar İŞKUR ve Resmi Gazete üzerinden ilanlarını yayımladı. Pek çok kamu kurum ve kuruluşuna 315 kişi kamu personeli olarak istihdam edilecek.

315 Kişi Kamu Personeli Olarak İşe Alınacak

Yayımlanan ilanlara göre en az ilkokul mezunu olmak üzere toplam olarak 315 kişi memur, işçi ve personel olarak işe alınacak. İŞKUR üzerinden açılan ilanlara göre, yapılacak olan başvurular en geç 4 içerisinde yapılacak iken, Resmi Gazete üzerinden yapılacak olan ilanlar ise en geç 15 gün içerisinde yapılacak.

Yayımlanan ilanlara göre hem daimi hem de geçici olarak personel alımları yapılacak. İşe alınacak personeller için en az ilköğretim diploması olması beklenirken, lisans mezunları için de açılan ilanlar oldu.

2.Hava Bakım Fabrika Müdürlüğü

İşe alım yapacak kurumlardan biri 2. Hava Bakım Fabrika Müdürlüğü oldu. kurum, engelli vatandaşları kamu personeli olarak işe alacağını ilanen duyurdu. Buna göre;

  • 9 engelli vatandaş büro işçisi olarak,
  • 1 engelli vatandaş oto bakım onarımcısı olarak
  • 1 engelli vatandaş oto döşemecisi olarak
  • 1 engelli vatandaş marangoz olarak
  • 5 engelli vatandaş aşçı olarak istihdam edilecek.

Eskişehir Eti Maden İşletmesi Kırka Bor İşletme Müdürlüğü

Personel alımı yapacağını açıklayan kurum, proses işçisi olarak 1 engelli vatandaşı işe alçak. Ayrıca yine proses işçisi olarak 2 eski hükümlü vatandaşı işe alacak.

Üniversitelerin Açtığı İlanlar Ağırlıkta

Bunların yanında pek çok üniversite öğretim görevlisi kadrosundaki eksiklikleri tamamlamak için ilan açtı. Doçent, öğretim görevlisi, doktor, büro personeli, tekniker, teknisyen ve destek personeli olmak üzere pek çok farklı branşa personel alımı yapılacak.