Personel Alımı

Kamu Personeli Olmak İsteyenlerin Dikkatine! 9 Bin 900 TL Maaş ile Tahsildar Alımı Yapılacak!

Kamuya, personel olarak işe alımlar hız kesmeden devam ediyor. Ortalama olarak 9 bin 900 TL maaşla ile işe alımlar yapılacak. Tahsildar olarak işe alınacak olan personel, 9. derece kadroya atanacak. Tahsildar olarak çalışmak isteyen adayların başvuru şartları belli oldu.

2022 yılında memur olarak personel alımları devam ediyor. Son olarak kamu personeli olarak tahsildar alımları yapılacağı duyuruldu. Kamu memuru olarak atanacak personelin atama şartları, başvuru süreci ve diğer tüm detayları yapılan ilanda yer aldı. Adıyaman ilinde yer alan Besni Belediyesi’ne yapılacak olan tahsildar atmaları için ikamet şartı yer almadı.

Atama Şartları Belli Oldu!

Besi Belediyesi’ne tahsildar olarak atanacak olan personel adaylarının 657 sayılı DMK şartlarına haiz olması beklenmektedir. Buna göre;

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan,
  • Kamu haklarından hiçbir şekilde mahrum olmayan,
  • Erkek adaylar için, zorunlu askerlik hizmeti ile bir ilişiği kalmayan,
  • Görevin gereğini yerine getirmesine mani olabilecek akıl, beden ve ruh hastalığı bulunmayan,
  • Engel durumu olmayan,
  • B sınıfı sürücü lisansına sahip olan vatandaşların başvurusuna açık olacak.

Adıyaman’a bağlı Besi Belediyesi’nin açtığı kamu personeli ilanında tahsildar kadrosuna personel alımı yapılacağı açıklanırken, başvuru yapabilecek olan adayların akademik olarak yeterli olması beklenmektedir. Mali, Sosyoloji, Kamu Yönetimi gibi lisans bölümü mezunlarının başvuru yapabileceği açıklandı. Ayrıca başvuru yapacak olan adaylar için KPSS şartı koşuldu. Bu nedenle, KPSS’den en az 60 alamayan adayların başvurusunun geçersiz olacağı açıklandı.

Son Başvuru Tarihi 29 Haziran!

Adıyaman Besi Belediyesi’nde kamu memuru olarak çalışmak isteyen kişiler online olarak, posta yolu ile veya şahsen başvuru yapabilecekler. Açıklanan bilgilere göre, 27 Haziran ile 29 Haziran tarihleri arasında başvuru yapılabilecek.