Personel Alımı

Erdoğan Kabine Toplantısı Sonrası Konuştu: 20 bin Öğretmen ve 10 bin TYP Personeli İstihdam Edilecek!

Milli Eğitim Bakanlığı’nın 2022 yılı içerisinde alacağı personelin ayrıntıları netleşti. Bakanlık bünyesindeki eksik kadroların tamamlanması ve personel sayısının artırılması adına toplam olarak 30 bin memur işe alınacak. Müjdeli haberi Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan verdi.

Yüz binlerce vatandaş, gözünü kulağını Milli Eğitim Bakanlığı’nın yapacağı personel alımlarına çevirdi. Her yıl binlerce vatandaşı istihdam eden MEB’in, bu seneki alacağı personelin ayrıntıları netlik kazandı. Bakanlık tarafından ihtiyaç duyulan meslekler için alımlar yapılacak. Müjdeli haberi Cumhurbaşkanı verdi ve 20 bin öğretmenin atamasının yapılacağını söyledi.

Kabine Toplantısı Sonrasında Müjdeyi Verdi!

Geçtiğimiz gün yapılan ve yaklaşık olarak 4 saat süren kabine toplantısının hemen ardından açıklamalar yapan Recep Tayyip Erdoğan, 20 bin öğretmenin istihdam edileceğini duyurdu. Cumhurbaşkanı’nın emekli ve memurlar için zam müjdesi vermesi bekleniyordu ancak sürpriz bir açıklama ile öğretmen atamalarının yapılacağı duyuruldu.

Açıklamalar yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu yıl içerisinde 20 bin öğretmen ataması yapılacağına dair verdiği sözü tuttuğunu ve önümüzdeki dönemde Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere öğretmen atamalarının yapılacağını söyledi.

20 Bin Öğretmen Atanacak

Adalet ve Kalkınma Partisi’nin hükümetin başında olduğu dönem boyunca 730 bin öğretmenin atandığını söyleyen AKP Genel Başkanı Erdoğan, yapılacak bu atamalar ile birlikte toplam olarak 730 bin öğretmen ataması yapmış olacaklarını ifade etti. MEB bünyesinde çalışan 1.2 milyon öğretmenin en az üçte ikisinin AKP döneminde atandığını ifade eden Erdoğan, atanacak olan öğretmenlere başarılar diledi.

10 Bin TYP Personeli İşe Alınacak!

MEB, öğretmen haricinde Toplum Yararına Programlar kapsamında 10 bin personel alımı yapacağını duyurdu. TYP personel adaylarının İŞKUR üzerinde başvuru yapması gerektiği açıklandı. İşe alınacak personellerin şoför, güvenlik görevlisi, çevre temizliği gibi görevlerde yer alacağı ve destek personeli olarak çalışacakları açıklandı.