Editörün SeçtikleriGündem

Son dakika! Ünlü iş adamından kara haber geldi! Ali Ağaoğlu acil olarak hastaneye kaldırıldı

İş adamı Ali Ağaoğlu’ndan kara haber geldi. Ağaoğlu’nun kalp krizi geçirdiği paylaşıldı. Ayrıca Ağaoğlu’nun Ataşehir’de özel bir hastaneye kaldırıldığı ifade edildi.

ALİ AĞAOĞLU HASTANEYE KALDIRILDI

Son dakika haberi: İş insanı Ali Ağaoğlu’nun kalp krizi geçirdiği öğrenildi. İşte hastaneye kaldırıldığı belirtilen Ağaoğlu’nun sağlık durumu ile ilgili son dakika gelişmesinin detayları…

İş adamı Ali Ağaoğlu kalp krizi geçirdi. Ali Ağaoğlu, Ataşehir’de özel bir hastaneye kaldırıldı. Ağaoğlu’nun sağlık durumu ile ilgili henüz bir açıklama yapılmadı.

SAĞLIK DURUMU

Ali Ağaoğlu, öğle saatlerinde geçirdiği rahatsızlık nedeniyle Ataşehir’deki özel bir hastaneye kaldırıldı. Kalp krizi geçirdiği öğrenilen Ali Ağaoğlu’na anjiyo tedavisi uygulandı. Sağlık durumunun iyi olduğu belirtilen Ağaoğlu’nun tedavisi hastanede devam ediyor.

ALİ AĞAOĞLU HAKKINDA

Ali İbrahim Ağaoğlu (3 Mart 1954, Of, Trabzon), Türk müteahhit ve iş insanı. Ağaoğlu Şirketler Grubu’nun Yönetim Kurulu Başkanı’dır. Lise eğitimini son sınıfta ticarete atılmasıyla bırakmıştır. 2017 itibarıyla 1 milyar dolar şahsi serveti ile Türkiye’nin en zengin 27. insanıdır.

Ali Ağaoğlu, 3 Mart 1954 tarihinde Trabzon’un Of ilçesinde doğdu. Babası Mithat Ağaoğlu, İstanbul’da dönemin tanınmış müteahhitleri arasında idi. Babasının da etkisiyle gençlik yıllarında bir yandan okuyup bir yandan da inşaatlarda mesleği öğrendi. 1975 yılında babasının geçirdiği bir kalp rahatsızlığı sonrasında bir süreliğine aile işlerinin başına geçti; bu dönemde iş yükünden dolayı liseyi yarıda bırakmak zorunda kaldı.

Babasından ticari olarak 1977 yılında ayrılarak Ağaoğlu Şirketler Grubu’nu kurdu. 1981 yılından itibaren toplu konut siteleri üretmeye başlayan Ağaoğlu Şirketler Grubu, özellikle 1990’lı yılların sonlarında başladığı “My” konseptli yaşam alanları ve My World, My Office, My Towerland gibi projeleri ile Ataşehir, Ayazma ve Çekmeköy bölgelerinde çalıştı.

Ali Ağaoğlu, Ekonomi dergisi Forbes’in 2012 yılında yayınladığı “En Zengin 100 Türk” listesinde 10. sırada yer aldı. Mart 2013 itibarıyla Forbes’in yaptığı araştırmaya göre, 2.7 milyar ABD doları servetiyle, Türkiye’nin 8., dünyanın ise 527. en zengin iş adamıdır. Türkiye Vergi Rekortmeneleri Listesinde ilk kez 2008 yılında yer almıştır.

Ali Ağaoğlu hâlen ayrı yaşadığı ilk eşi ile evlidir ve bu evlilikten iki çocuk sahibidir.