Editörün SeçtikleriEkonomiGündem

Asgari ücret zammında mutabakat sağlandı! Talep edilen zam oranı açıklandı: İşte asgari ücret zammı

Bugün gerçekleştirilen Asgari Ücret Tespit Komisyonu toplantısının ardından detaylar belli olmaya başlarken Türk iş Başkanı Ergün Atalay’ın asgari ücrete enflasyon artışı oranında zam yapılması talebinde bulunduğu paylaşıldı.

ERGÜN ATALAY’IN AÇIKLAMALARI

Bununla beraber TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay, Türkiye’deki enflasyon oranının, asgari ücrete yeni yılda yapılan zammı erittiğini ifade etti. Ayrıca Ergün Atalay’ın açıklamaları şöyle oldu:

“Asgari ücretliler, sabit gelirliler, emekliler, toplumun sıkıntı çeken kesimi. İnsanlar son yıllarda görülmedik bir ekonomik sıkıntı içerisinde. Oluşan enflasyon ortada, bu enflasyon çerçevesinde asgari ücretliye, dar ve sabit gelirliye nefes aldıracak bir düzenleme olmasını talep ediyoruz.”

MUTABAKAT SAĞLANDI

Asgari Ücret Tespit Komisyonu, 7 milyondan fazla çalışanı ilgilendiren asgari ücrete Temmuz zammı için toplandı. İlk toplantıdan çıkan mutabakata göre, asgari ücretteki artış temmuzdan itibaren geçerli olacak ve asgari ücrete vergi muafiyeti, yeni zamla ulaşılan rakam için de uygulanacak.

İlk toplantıdan çıkan mutabakata göre, asgari ücretteki artış, temmuzdan itibaren geçerli olacak ve asgari ücrete vergi muafiyeti, yeni zamla ulaşılan rakam için de uygulanacak.