GündemPolitika

CHP’de İstifa Depremi! Peş Peşe İstifa Ettiler

CHP’den yapılan açıklamada geçtiğimiz günlerde eski eşiyle olan telefon görüşmesi basına sızan CHP’li İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu ve YDK Üyesi Tuba Torun Erdoğdu’nun partiden istifa ettiği duyuruldu.

CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu ile beraber YDK Üyesi Tuba Torun da CHP’den istifa etti. CHP’den yapılan açıklamada “İstanbul Milletvekilimiz Aykut Erdoğdu ve YDK Üyemiz Tuba Torun Erdoğdu, gördükleri lüzum üzerine partimizden istifa etmiştir. Sayın Genel Başkanımız, yaşanan süreç ile ilgili kararı, kendi takdirlerine bırakmıştı. Cumhuriyet Halk Partisi’nin kendileri üzerinden yıpratılmaması amacıyla bu kararı aldıklarını bildirdiler” denildi.

Kendisi ve Parti İçin En Doğru Kararı Verir Denmişti

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, MYK toplantısı sonrasında konuyla ilgili soruya, “Sayın Erdoğdu’nun kendisi ve partimiz açısından en doğru kararı vereceğine inanıyoruz” yanıtını vermişti.

Ne Yaşanmıştı?

Erdoğdu’nun 3 ay önce boşandığı eski eşi, yaptıkları telefon görüşmesine ait kayıtları sosyal medyadan paylaşmıştı. Kayıtta Erdoğdu’nun, henüz iki hafta önce evlendiği yeni eşi Tuba Torun’un 50 kişiyle ilişkisi olduğunu söylediği duyulmuştu.