Editörün SeçtikleriGündemKamu PersonelleriKpss

ÖSYM son dakika duyurusu yayımladı! Milyonlarca kişinin beklediği tercihler başladı: İşte KPSS tercih kılavuzu

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından çok önemli bir duyuru yapıldı. Bu duyuruda KPSS-2022/1: Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Kadro ve Pozisyonlarına Yerleştirme Yapmak İçin Adaylardan Tercih Alınmasına ilişkin işlemlerin başladığı belirtildi.

TERCİHLER BAŞLADI

Bazı kamu kurum ve kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına, “Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik” hükümleri uyarınca ÖSYM tarafından yerleştirme yapılacaktır. Adaylar, KPSS-2022/1 Tercih Kılavuzuna saat 10.00’dan itibaren erişebilecekleri ifade edildi.

7 TEMMUZ’DA BİTECEK

Adaylar tercihlerini, 30 Haziran – 07 Temmuz 2022 tarihleri arasında yapabileceği belirtilen duyuruda tercih işlemleri, 07 Temmuz 2022 tarihinde saat 23.59’da sona ereceği aktarıldı.

ÖSYM’DEN YAYIMLANAN DUYURU

ÖSYM’den yapılan duyuruda şu ifadelere yer verildi:

Bazı kamu kurum ve kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına, “Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik” hükümleri uyarınca ÖSYM tarafından yerleştirme yapılacaktır. Adaylar, KPSS-2022/1 Tercih Kılavuzuna saat 10.00’dan itibaren aşağıdaki bağlantıdan erişebileceklerdir.

Adaylar tercihlerini, 30 Haziran – 07 Temmuz 2022 tarihleri arasında yapabileceklerdir. Tercih işlemleri, 07 Temmuz 2022 tarihinde saat 23.59’da sona erecektir.

Tercih işlemleri, Ek’te yer alan KPSS-2022/1 Tercih Kılavuzu kurallarına göre, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik Numarası ve aday şifresi kullanılarak bireysel olarak yapılacaktır. Adayların tercih işlemleri için kılavuzu dikkatlice incelemeleri gerekmektedir.

Kamu Personel Seçme Sınavı KPSS-2022/1 Tercih Kılavuzu TIKLAYIN.