Editörün Seçtikleriİş İlanlarıKamu PersonelleriKpss B Memur Alım İlanlarıPersonel Alımı

Kamuya 1.900 memur alımı başvuruları başladı: Lise, ön lisans ve lisans mezunları dikkat! 18 yaş şartı var!

Kamuda memur olarak görev almak isteyenler için son dakika bir açıklama yapıldı. Buna göre ÖSYM KPSS-2022/1 tercih kılavuzunu az önce açıkladı. Yapılan açıklamaya göre çeşitli kamu kurumv e kuruluşlarında lise, ön lisans ve lisans mezunları arasından memur alımı yapılacağı belirtildi. Toplam da 1.900 memur alımı için başvurular başladı.

ÖSYM merakla beklenen KPSS-2022/1 tercih kılavuzunu duyurdu. Yayımlanan kılavuzda çok sayıda kamu kurum ve kuruluşuna lise, ön lisans ve lisans mezunları arasından 1.900 memur alımı yapılacak.

ÇOK SAYIDA KAMU KURUMU MEMUR ALACAK

Yayımlanan kılavuzda çok sayıda kamu kurum ve kuruluşuna memur alımı yapılacak. Yayımlanan kılavuza göre, Devlet Demiryolları, Toprak Mahsulleri Ofisi, Kamu Üniversiteleri, Devlet Hava Meydanları İşletmesi, Türkiye Taş Kömürü Genel Kurumu, Bakanlıklar ve Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü başta olmak üzere birçok kurum ve kuruluşa lise, önlisans ve lisans mezunu adaylar arasında alım olacak.

BAŞVURULAR BAŞLADI

Yapılan açıklamada başvuruların 30 Haziran ve 7 Temmuz tarihleri arasında yapılacağı belirtildi. Tercihlerini ÖSYM’nin sitesine kaydeden adaylar 30 TL tercih ücretini yatırması gerekecek.

GENEL BAŞVURU ŞARTLARI

Türk vatandaşı olmak

18 yaşını tamamlamış olmak

Kamu haklarından mahrum bulunmamak

Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin altıncı fıkrasında belirtilen askerlik şartını taşımak

Erkek adaylar için ) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin altıncı fıkrasında belirtilen askerlik şartını taşımak

DETAYLAR İÇİN TIKLAYIN