Gündem

Günlerdir Uyarı Yapılıyordu! Başkentte Sağanak Kabusu! Vali Acı Haberi Duyurdu

Ankara Valiliği tarafından yapılan sağanak yağış uyarısının ardından kentte sel ve ani su baskınları yaşandı. Meydana gelen sel nedeniyle bodrum katta yaşayan 21 yaşındaki genç kız hayatını kaybetti. Kayıp bir kişi için ise arama çalışmaları devam ediyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün bugün için sarı uyarı yaptığı iller arasında yer alan Ankara’da akşam saatlerinde sağanak yağış etkili oldu. Ankara’da etkili olan sağanak nedeniyle cadde ve sokaklar göle döndü, bazı ev ve iş yerlerini su bastı. Keçiören’de su basan bir binada 21 yaşındaki genç kızın cansız bedenine ulaşılırken kaybolan 1 kişiyi de arama çalışmaları devam ediyor.

Vali Şahin Açıkladı: 21 Yaşındaki Genç Kız Hayatını Kaybetti

Ankara bir kez daha sağanak kâbusu yaşadı. Vali Vasip Şahin, “Sağanak nedeniyle su basan bir evde 21 yaşındaki genç bir kız hayatını kaybetti” açıklamasında bulundu.

Kişiyi Arama Çalışmaları Sürüyor

Bölgeye sevk edilen ekipler tarafından selde kaybolan 1 kişinin de arama çalışmaları devam ediyor.

Özellikle Keçiören, Yenimahalle ve Etimesgut ilçelerinde etkili olan sağanak nedeniyle cadde ve sokaklar göle döndü. Sürücüler suyla kaplanan yollarda ilerlemekte güçlük çekti. Bazı araçlar suda sürüklendi.

Çok Fazla Yeri Su Bastı

Bazı bölgelerde araçlar yolda kalarak suya gömüldü. Suda sürüklenen bir motosiklet ise çevredeki bazı kişilerin çabası ile son anda kurtarıldı. Birçok noktada binaların giriş katlarında bulunan ev ve iş yerlerini su bastı.

Vatandaşlar, kendi imkanlarıyla suyu boşaltmaya çalışırken, itfaiye ekipleri de su tahliye etmek için çalışma başlattı.