Editörün SeçtikleriGündemPolitika

Haberi az önce geldi: Sıcak gelişme! Belediye başkanı istifa etti!

Sinop’un Boyabat Belediye Başkanı olan AK Partili Şefik Çakıcı’nın görevinden istifa ettiği açıklandı. Konuya ilişkin Şefik Çakıcı belediye binasının önünde açıklama yaptı.

SİZLERİ DÜŞÜNEREK İSTİFA KARARI ALIYORUM

Boyabat Belediye Başkanlığı binasının önünde açıklama yapan Çakıcı, istifa kararına ilişkin şu sözleri söyledi:

“20 yıllık siyasi hayatımda annelerimizin ninelerimizin gözyaşı oldum, çocuklarımızın gülüşü oldum, hastanedeki hasta, okuldaki öğrenci, sanayideki işçi oldum. Gece-gündüz çalıştım sizlerin o yüzünü ak etmek için. Dimdik gezdirmek için gece gündüz çalıştım. Cumhurbaşkanımızla yol yürümekten gurur duydum. AK Parti’li olmaktan gurur duydum. Bu meydanlarda ve sokaklarda yüz yıl geçse de sizlerin eserleri konuşulacak, bu meydan konuşulacak. Sizleri anlıyorum size yakışmadı, bana da yakışmadı bu ayrılış. Ama ben sizlere yanlış yapmadım, 6 ay öncesinden gerçek olmayan hesaplarla sahte hesaplarla kirletmeye başlayan bir sürecin sonuna geldim. Partimi düşünerek sizleri düşünerek istifa kararı alıyorum”

“HEPSİ SAVCILIKTA ORTAYA ÇIKACAK”

Çakıcı, konuşmasının devamında, “Bu kardeşinizin size yanlışı olmadı. Çirkin iftiralarla sürecin sonuna böyle getirdiler. Ama bunların hepsi savcılıkta ortaya çıkacak” ifadelerini kullandı.

Bir kadın ile görüntüleri ortaya çıkan Belediye Başkanı Çakıcı, kendisiyle uğraşanların savcılıkta ortaya çıkaracağını da belirtti.