Editörün SeçtikleriEkonomi

SICAK GELİŞME: Resmen belli oldu! Cumhurbaşkanı Erdoğan herkesin beklediği açıklamayı yaptı

Çok önemli sıcak bir gelişme yaşandı. Gelen bir son dakika haberine göre resmen belli oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan NATO Zirvesi sonrası dönüş yolunda gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdoğan asgari ücret için açıklamadan saatler önce müjdeyi verdi. Detaylar haberimizde..

Erdoğan, gazetecilerin sorularını yanıtlarken, tüm Türkiye’nin merak ettiği asgari ücrete ilişkin, “Asgari Ücret Tespit Komisyonu en ideal seviyeyi belirleyecek. Hiçbir vatandaşımızı enflasyona ezdirmeme sözümüz, kararlığımız var” dedi.

SÖYLEŞİ YAPILDI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İspanya’da gerçekleşen NATO Devlet ve Hükümet Başkanları zirvesi sonrası aralarında Ülke TV Genel Yayın Yönetmeni Hasan Öztürk’ün de bulunduğu medya mensuplarıyla soru-cevap şeklinde bir söyleşi gerçekleştirdi.

DİKKAT ÇEKEN ASGARİ ÜCRET AÇIKLAMASI

Bugün açıklanması beklenen asgari ücrete ilişkin açıklama yapan Erdoğan, şunları söyledi:

“Asgari Ücret Tespit Komisyonu çalışıyor. İnşallah arkadaşlarımız çalışmayı efradını cami ağyarını mani bir şekilde bitirirler. Biliyorum ki Asgari Ücret Tespit Komisyonu en ideal seviyeyi belirleyecek. Biz de inşallah müjdeli haberi işçilerimizle, emekçilerimizle paylaşırız. Hiçbir vatandaşımızı enflasyona ezdirmeme sözümüz, kararlığımız var. Şartlara göre ne yapılması gerekiyorsa onu yapmaya devam edeceğiz”

YENİ RAKAMI KENDİSİ AÇIKLAYACAK

Asgari ücret tespit komisyonu bugün asgari ücrete ilişkin bir toplantı daha yapacak. Yeni rakamın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tarafından açıklanması bekleniyor.