Editörün SeçtikleriGündem

Flaş gelişme: Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan idam açıklaması geldi! İdam mı geliyor?

Gelen bir son dakika haberine göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından idam açıklaması geldi. İdam kararı hakkında ilk defa bu kadar net konuşan Cumhurbaşkanın yaptığı açıklama sonrasında idam mı geliyor? Araştırmaları da hız kazandı. İşte detaylar ve merak edilenler..

“ÖNÜME  BÖYLE BİR KARAR GELİRSE ONAYLARIM”

NATO zirvesine katılacağını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, dönüş yolunda gazetecilerin sorduğu soruları cevaplandırdı. Pınar Gültekin kararı ve idam konusuna ilişkin kendisine yöneltilen bir soruyu cevaplandıran Cumhurbaşkanı şunları söyledi:

“Bu konu ile ilgili olarak Devlet Bey’in de zaten bir açıklaması olmuştu. İdam konusu ülkemizin yeniden gündemine gelebilir ve bu tartışmaya açılabilir. Tabi Pınar Hanım’ın ölümü rastgele bir ölüm de değil. Tamamen burada bir vahşet söz konusu. Bu vahşet bu millete yakışmaz. Böyle bir şeye katlanmamız da mümkün değil. Bunun için de gerekli müzakereleri, tartışmaları Adalet Bakanım ile de yaptık, bunları konuştuk. Gerekirse bu tekrar gündeme getirilerek tartışma konusu haline gelmeli. Bu tartışmadan ne çıkar bunu görmeliyiz”

“BUNLAR HAKİKATEN BÖYLE YENİLİR YUTULUR ŞEYLER DEĞİL”

“Ardından da çıkan neticeye göre bir adım atılabilir. Çünkü Pınar Hanım’ın durumunun benzeri birçok vahşetler var. Bunlar hakikaten böyle yenilir yutulur şeyler değil. Onun için burada da bu işin müzakeresi tartışmaları hepsi yapılır. Tabii bu bir anayasa değişikliği gerektiren de bir konu. Daha önce de söylemiştim, burada Adalet Bakanlığımızın yaptığı çalışmada parlamento böyle bir karar alması halinde ben böyle bir kararı onaylarım”