Editörün SeçtikleriEkonomi

Yazı gönderildi: Zam yapıldı! Artık tane fiyatı 5 TL oldu

Gelen bir son dakika haberine göre İstanbul’da 100 gram simide zam geldi. 4 TL’den satılan 100 gramlık simit zamlandı. Yeni simit fiyatı 5 TL oldu. Karara ilişkin simitçilere yazı gönderildi. Detaylar haberimizde

Kararın aktarıldığını söyleyen bazı simitçiler hala simidi 4 TL’den sattıklarını söyledi. Esnafların bir kısmı zamma dayanabildikleri kadar dayanacaklarını söyleyerek simide zam yapmadığını belirtti.

YAZI GÖNDERİLDİ

Gelen bilgiye göre İstanbullular artık bugünden itibaren simidi zamlı yiyecek. Buna göre 4 TL’den satılan 100 gramlık bir simit artık 5 TL’den satışa çıkacak. Sadece simit değil, aynı zamanda 100 gramlık çatal, açma ve kek gibi ürünlerin fiyatları da yüzde 25 oranında artarak 5 TL’ye yükseltildi. Konuya ilişkin yazı İstanbul UN – İŞ Esnaf ve Sanatkarlar Odası ve Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği imzası ile gönderildi.

BAZILARI SİMİT BİLE ÜRETMİYORDU

Yaşanan artış nedeniyle simit fiyatına zam yapıldığını kaydeden esnaf, “Bir çuval un için 600 lira isteniyor. Bu durumda bazı fırınlar maliyeti gerçekçe göstererek simit bile üretmiyordu. Fiyatın 5 liraya çıkmasının ardından biz de simidi rahatlıkla fırınlardan alabileceğiz” diye konuştu.