Gündem

Deniz Çakır ve Bade İşçil Yetmedi; Zuhal Olcay da Vardı! Devam Etmesine Kesin Gözüyle Bakılan Dizi Final Dedi…

40’lı yaşlardaki iki çocukluk arkadaşı olan Berna ve Belgin’in özgürlük ve kimlik arayışlarını konu alan ve feminist yazar Duygu Asena’nın aynı isimli eserinden senaryoya uyarlanan Aslında Özgürsün dizisinden kötü haber geldi.

Gain isimli dijital yayın platformundan yayınlanan Aslında Özgürsün dizisinin başrollerini Bade İşçil ile Deniz Çakır paylaşıyordu. Birbirinden iddialı isimlerin yer aldığı Aslında Özgürsün dizisi, yayınlanan son bölümünün sezon finali olduğunu açıklayarak, seyircisini bir hayli üzdü.

Deniz Çakır, Aslında Özgürsün Dizisini Övmüştü

Kadınların kimlik arayışına ışık tutan konusuyla seyirci karşısına çıkmaya başlamış olan Aslında Özgürsün dizisi, Duygu Asena’nın aynı isimli kitabından uyarlanarak Gain isimli dijital yayın platformundan yayınlanıyordu. Deniz Çakır’ın başrolleri Bade İşçil ile paylaştığı Aslında Özgürsün dizisinde Zuhal Olcay ise, feminist yazar Duygu Asena’ya hayat veriyordu. Geçtiğimiz günlerde Aslında Özgürsün isimli diziye ilişkin açıklamalarda bulunan Deniz Çakır, yeni dizisini hayat ile iç içe olan ve güncel yaşamı resmeden bir yapım olarak değerlendirmişti. Hayranlığını dile getirdiği Duygu Asena’nın eserinde yer almaktan mutluluk duyduğunu belirten Deniz Çakır, aynı zamanda idol olarak nitelendirdiği Zuhal Olcay’ı da övgülere boğmuştu. Aslında Özgürsün dizisinde Deniz Çakır, Bade İşçil ve Zuhal Olcay’ın yanı sıra; Alican Yücesoy, Burak Yamantürk, Saygın Soysal, Berk Cankat, Ceren Taşçı, Ecrin Bolkar, Aslı İçözü, Adnan Biricik, Nurhan Özenen, Perihan Savaş, Janset ve Nükhet Duru gibi oldukça ses getiren isimler de yer alıyordu. Merak ile takip edilen Aslında Özgürsün dizisi, en son görkemli bir sezon finali bölümü ile seyirci karşısına çıktı.

Gain’in Aslında Özgürsün Dizisi “Sezon Finali” Dedi

Bir süredir Gain dijital yayın platformu aracılığıyla seyirci karşısına çıkan Aslında Özgürsün dizisi, geçtiğimiz pazartesi yayınlanan bölümü ile sezon finalini yaptı. İddialı bir şekilde sezon finali gerçekleştiren Aslında Özgürsün dizisinin finaline damga vuran anlar ise, Duygu Asena’ya hayat veren Zuhal Olcay’ın; “Ben de bir zamanlar senin gibi sesini arayan genç bir kızdım. Bütün dünya önümde durdu ama ben kimsenin ışığımı söndürmesine izin vermedim. Çünkü benim bir adım vardı: Duygu. Vazgeçmek yok genç arkadaşım. Yılmak, pes etmek, boyun eğmek hele hiç yok” sözleri oldu. Seyircisini hem duygulandıran hem de düşündüren bir bölüm ile araya çıkan Aslında Özgürsün dizisi sezon finalinde, ilk bölümde yer alan vurulma sahnesinin arka perdesini de seyirci karşısına çıkardı. Aslında Özgürsün dizisinin sezon finali, son zamanlarda en çok övgü olan dijital diziler arasına girmesini sağladı ve dizi sosyal medyada haftanın en çok konuşulan yapımlarından biri oldu.