Gündem

Böyle Bir Sır Daha Önce Hiç Ortaya Çıkmamıştı; “Ne Yaptın Sen Oğuzhan Koç, Demet Özdemir Duymasın!”

2021 yılının Ocak ayından bu yana birlikteliklerini sürdüren Demet Özdemir ve Oğuzhan Koç, geçtiğimiz aylarda ilişkilerinde bir kriz yaşamış ve ilişkilerini noktalamıştı. Krizi artlarında bırakan Demet Özdemir ve Oğuzhan Koç çifti, yeniden bir araya geldikten sonra evlenme kararı aldı. Geçtiğimiz gün aile arasında gerçekleşen bir nişan töreni ile evlilik yolunda ilk adımı atan Demet Özdemir ve Oğuzhan Koç çiftinin kariyer yolculukları da herkesi etkileyecek türden çıktı.

Demet Özdemir ile olan ilişkisiyle her an gündemde olan Oğuzhan Koç, geçtiğimiz 14 Şubat Sevgililer Günü’nde oyuncu sevgilisine evlenme teklifinde bulunmuştu. Almak istediği “evet” cevabını alan Oğuzhan Koç, geçtiğimiz hafta sonu ailesini de alarak Demet Özdemir ve ailesini ziyaret etti. Sadece yakın çevrelerinin dahil olduğu bir nişan töreni ile nişanlanan çiftinin düğün hazırlıkları tam gaz devam ederken; Oğuzhan Koç’un geçmişiyle ilgili ortaya çıkan bir sır herkesi şaşırtmayı başardı.

Kariyerinin Çok Yönlülüğü Hayran Sayısını Artırdı

Çok yönlü bir kariyere sahip olan Oğuzhan Koç şarkıcılığının yanı sıra söz yazarlığı, oyunculuk, senaristlik ve sunuculuk da yaparak, her sektörden kendisine yoğun bir hayran kitlesi oluşturmayı başardı. Erzincan’ın Refahiye ilçesinde 13 Mayıs 1985 tarihinde doğan Oğuzhan Koç, Ali Cengiz Çelenk Korosu’nun sınavlarını kazanmasıyla birlikte çok küçük yaşlarda müzik ile tanıştı. Ardından Bursa’ya taşınan Oğuzhan Koç, Bursa Devlet Konservatuvarı hocalarından eğitim almaya devam ederken; eğitimini bir yandan da Gazi Anadolu Lisesi’nde sürdürdü. Burada Eser Yenenler ile tanışan Oğuzhan Koç, üniversite eğitimi için kısa bir süre Bursa’dan ayrılsa da kazandığı bölümü okumak istememesi gerekçesiyle o dönem İstanbul’da yaşamaya başlamış olan Eser Yenenler’in yanına taşındı. İstanbul’da müzik çalışmalarını profesyonelleştirmeye başlayan Oğuzhan Koç, 2009 yılında Yılmaz Erdoğan’ın filmi Neşeli Hayatlar’da yer aldıktan sonra oyunculuk yapmaya da başladı.

Müezzinlik Bile Yaptı

Eğitimine İstanbul Üniversitesi Antropoloji bölümünde devam ederken bir yandan BKM Mutfak ile tiyatro çalışmalarını sürdüren Oğuzhan Koç müzikten kopmadı. O dönemde şarkı yazarak müziğinin içerisinde olan Oğuzhan Koç; Ferhat Göçer’e “Gül ki Sevgilim”, Gülben Ergen’e ise “Güden Günlerim Oldu” şarkılarını verdi. Çok Güzel Hareketler Bunlar programının ekranlardan ayrılmasının ardından ekran kariyerine devam eden Oğuzhan Koç, lise arkadaşı Eser Yenenler ve BKM’dan dostu İbrahim Büyükak ile 3+1 isimli ve 3 Adam gibi programlar sundu. 3 Adam Yapım isimli yapım şirketini de hayata geçiren arkadaşlar, çeşitli filmlere de bu süreçte imzasını attı. Şimdilerde O Ses Türkiye jüri üyeliği koltuğuna oturmaya başlamış olan Oğuzhan Koç’un geçmişte müezzinlik yapmasının ortaya çıkması ise, herkesi şaşırttı. Evlerinin yakınında olan mescidin imamının çok yaşlı bir amca olması sebebiyle sesi güzel olan Oğuzhan Koç, 2 yıl boyunca Ramazan aylarında ezanları okudu.