Personel Alımı

Devlet Su İşleri Sözleşmeli Personel Alımı İlanını Duyurdu: KPSS En Az 55 Puan ile 196 Personel Alacak

Devlet Su İşleri personel alımı ilanını yayınladı. Sözleşmeli personel alımı için başvuru süreci netleşti. Başvuru yapabilmek için belirli illerden toplamda 196 sözleşmeli personel alınacak. KPSS puan üstünlüğüne göre alınacak personel için başvuru günü yaklaşıyor.

DSİ Sözleşmeli Personel Alımı Resmi Gazetede!

Devlet Su İşleri destek personeli kapsamında 196 farklı pozisyonda temizlik görevlisi alımı ilanı yayınladı. Resmi Gazetede yayınlanan ilanda başvuru yapılabilecek iller ve kontenjan sayısı da net olarak belli oldu. KPSS B grubu puan türüne göre alım yapılacak.

Personel Alımı için Başvuru Nasıl Yapılır?

Personel alımı 20 Temmuz tarihinde başlayacak 30 Temmuz tarihinde son bulacak. Başvurular elektronik ortamda yapılabilecek. Başvuru yapmak isteyen adayların yapması gerekenler şunlardır:

  • E-devlet platformuna giriş yapılmalıdır.
  • Arama kutucuğuna Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü yazılır.
  • Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım kategorisi tercih edilir.
  • E-devlet şifresi aracılığı ile yapılan işlem başvuru süreci ile sonlanır.

Personel Alımı için Aranan Şartlar Nelerdir?

Personel alımı için başvuru yapmak isteyen adayların belirli şartları karşılaması gerekecek. 157 sayılı memur kanununda belirlenen 48.madde üzerinden bir değerlendirme yapılıyor. Başvuru şartları şunlardır:

  • TC vatandaşı olmak
  • 18 yaşını doldurmuş olmak
  • Kamu haklarından mahrum olacak bir suçta bulunmamak
  • Erkek olarak başvuracak adaylarının askerliğini tamamlamış olması
  • Görevine engel olabilecek fiziksel ya da zihinsel bir engeli bulunmamak
  • Ceza Kanununda suç olarak belirlenecek anayasal düzene ve işleyişe karşı çıkmak, hırsızlık, dolandırıcılık güveni kötüye kullanma, devletin güvenliğine karşı olan suçlar, kasten işlenen suçlardan dolayı bir yıldan daha fazla hapis sürecinde olanların affa uğramış olsa bile başvuruları kabul edilmeyecektir.

Pozisyona Göre Aranan Özel Şartlar Nelerdir?

Başvuru sürecinde aranan genel şartların dışında bir de özel şartlar bulunuyor. Kişi ÖSYM tarafından yapılmış 2020 yılındaki KPSS sınavından KPSSP94 puan türü üzerinden en az 55 puan almış olması gerekiyor. En az ortaöğretim kurumundan mezun olmuş olmak gerekiyor.

En Düşük Personel Maaşı Ne Kadar?

Destek personeli kapsamında hizmet yılına göre alınacak aylık ücret değişiyor. 196 adet personel için aylık ücret Temmuz ayı öncesinde en düşük 4 bin 960.66 TL idi. 20 yıldan daha fazla hizmet yılı bulunanlar için bu rakam 5 bin 264,19 oldu.