Editörün SeçtikleriEkonomi

Yatırım yapanlar çok kötü batacak! Her tahmini ayrı bir olay: Dolar 6 TL, benzin 10 TL olacak!

Son dönemlerde altın ve dolar ile ilgili yaptığı tahminlerle dikkat çeken Türkiye Gazetesi Yazarı Necmettin Batırel’den yine olay bir açıklama geldi. Batırel, yaptığı açıklamasında Eylül’den itibaren doların 6 TL, benzinin de 10 TL’ye kadar gerileyeceğini söyledi. Bugün ise dolar 17 TL sınırını yeniden geçti.

Necmettin Batırel, olay açıklamalarda bulunmaya devam ediyor. Yaptığı açıklamasında, “Eylül’de yurt dışından bavulla dolar akacak. Bu durumda dolar 6 lira da olur, 8 lira da 9 lira da… 26 liradaki benzin-motorin 10 liraya düşer. Bayım sana söylüyorum, o topladığın dolarların turşusunu kuracağın günler çok yakın” iddiasında bulundu.

AÇIKLAMALARI OLAY OLDU

Dolar kuru haftanın 2. İşlem gününde güne yatay bir seviyede başlamıştı. Ancak akşamüzeri 17 TL bandını aştı. Euro ise güne 17,50 TL seviyesinden başladı. Tahmin ve açıklamalarıyla olay olan Necmettin Batırel’den dolar ve benzin fiyatlarına ilişkin yeni bir açıklama geldi.

YATIRIM YAPANLAR ÇOK KÖTÜ BATACAK

Yatırım yapanların batacağını iddia eden Batırel’in o ifadeleri şu şekilde:

“Eylül ayında Türk ekonomisinde devrim niteliğinde büyük bir değişim yaşanacak. Yurt dışından bavulla dolar akacak. Kurlar yerlerde sürünecek. Türk lirası büyük değer kazanacak… Rakam vermek istemiyorum, ama bu durumda dolar 6 lira da olur, 8 lira da 9 lira da… Piyasadaki suni fiyat artışlarının kökü kazınacak.

– Bu durumda. 26 liradaki benzin-motorin 10 liraya düşer, bankalardaki 132 milyar dolarlık bireysel hesaplar yıldırım hızıyla çözülür. Maliyetler dip yapar üretim patlar, fiyatlar çakılır. Ucuzluk dönemi başlar. Vatandaş rahatlar, ne cari açık kalır, ne enerji faturası, enflasyonun yerinde de yeller eser…

KOLAY PARA HAYALİYLE SERVETLERİNİ BATIRANLAR KURTARILMALI

“Bu çok büyük rakam. Ya bu sanal işlemler tamamen yasaklanmalı, ya da kanuni düzenleme yapılarak kontrol altına alınmalıdır. Kolay para hayaliyle servetlerini batıranlar kurtarılmalıdır”

TÜRKİYE DÜNYANIN EN BÜYÜK 10 EKONOMİSİNDEN BİRİ OLDU

“Türkiye’nin dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasına girdiğini yazmıştım. Hazmedemediler…” diyen Batırel, yazısını “ABD başta Avrupa ülkeleri tarihlerindeki en büyük ekonomik bunalımını yaşıyor…”

BAYIM O TOPLADIĞIN DOLARLARIN TURŞUSUNU KURACAĞIN GÜNLER ÇOK YAKIN

“Ne enerjileri kaldı ne imalatları ne de güvenleri, kıvranıyorlar, varlıkları mum gibi eriyor, küçülüyorlar. Bizimle asla kıyaslanamazlar…” diyen Batırel yazısını, “Bayım sana söylüyorum, o topladığın dolarların turşusunu kuracağın günler çok yakın!..” şeklinde bitirdi.