Emlak

Türkiye Finans Katılım Bankası duyurdu: 3+1 apartman dairesi 198 bin TL’ye düştü!

Altın fiyatlarının ve döviz kurlarının rekor seviyelere ulaşması, hemen hemen her sektörde fahiş fiyatların ortaya çıkmasına sebep oldu. Özellikle hammadde fiyatlarının artması ile birlikte yükselen ikinci el ve sıfır konut fiyatları, ekonomi piyasalarının olumsuz gelişmelerinden en çok etkilenen hizmet alanlarından birisi oldu. Bu kapsamda vatandaşlar, yeni dönemde konut fiyatlarının düşeceğine dair besledikleri umutları bir başka bahara ertelemek durumunda kaldılar.

Birikimler, günümüz konut fiyatlarını karşılamaya yetmeyen vatandaşlar başlarını sokacakları evin kendilerine ait olmasını sağlayabilmek adına bazı çözüm yöntemleri araştırmaya başladılar. Bu noktada devreye giren Türkiye Finans Katılım Bankası, ilgili şartları sağlayan tüm vatandaşlara banka bünyesinden hacizli konut satışı hizmetinin verileceğini bildirdi.

Türkiye Finans Katılım Bankası Hacizli Konut Satışı Hizmeti!

Faizleri sıfırlayan, kar payı oranlarını ise oldukça düşük tutmaya çalışan katılım bankalarından olan Türkiye Katılım Bankası, yeni dönemde konut satışı hizmeti sunmaya devam edeceğini duyurdu. Banka, haciz karşılığı bünyesine dahil etmek durumunda kaldığı konutları, uygun fiyatlar karşısında yeni sahiplerine kavuşturacağını bildirdi.

Türkiye Finans Katılım Bankası’ndan Nasıl Ev Sahibi Olunur?

Türkiye Finans Katılım Bankası’nın teminat karşılığı sunmuş olduğu finansman hizmetlerinin zamanında geri ödenmemesi sebebi ile el koymak zorunda kaldığı konutlardan birine sahip olmak isteyen vatandaşların, bankanın ilgili konut için belirlemiş olduğu yüzde 6’lık teminat bedelini yatırmaları ve ardından da e- ihaleye katılarak fiyat teklifi vermeleri gerekmektedir.

Türkiye Finans Katılım Bankası Satılık Konut Fiyatları

Türkiye Finans Katılım Bankası’nın satışa sunmuş olduğu ve temmuz ayı itibari ile teklife açılmış olan bazı konutların özellikleri ve satış fiyatları şu şekildedir:

  • Hatay- Payas- Yakacık 82 metrekare 3+1 daire: 198 bin TL
  • Şanlıurfa- Suruç- Yenişehir 108 metrekare 2+1 daire: 220 bin TL

Diyarbakır- Bismil- Bozkurt 108 metrekare 2+1 daire: 231 bin TL