Editörün SeçtikleriEkonomiGündem

T.C. sonu 0,2,4,6,8 olanlara 1.298 TL yatırıldı! Beklenen ödemeler sonunda hesaplarda: Tüm ATM’lerden paranızı alın

Devlet tarafından sunulan destek ödemeleri devam ediyor. Temmuz ayı destek ödemelerinin hesaplara yatırıldığı aktarıldı. Konu ile ilgili olarak destek ödemelerinin Bayramdan önce hesaplara yattığı ve isteyenlerin ATM’ler aracılığı ile paralarını alabilecekleri belirtildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise yaptığı açıklamalarında bu ödemelerin bayram öncesinde hesaplara aktarılacağını ifade etmişti.

HESAPLARA 1.298 TL YATIRILDI

Devlet her ay ihtiyaç sahibi vatandaşlara yardım ödemesi yapmaya devam ediyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık tarafından önemli bir açıklama yapıldı ve hak sahiplerine 1.298 liraya kadar para ödemesi yapılacağı ifade edilmişti. Bu noktada beklenen ödemelerin bayramdan önce hesaplara geçtiği ve isteyenlerin ATM’ler aracılığı ile paralarını alabilecekleri aktarıldı.

BAKAN YANIK DETAYLARI AÇIKLAMIŞTI

Bakan Yanık geçtiğimiz ayki ödemelere ilişkin bir açıklama yapmıştı. Açıklamalarında ise “Engelli ve yaşlı vatandaşların toplumsal hayata tam ve etkin katılımları ile bağımsız şekilde yaşayabilmeleri için öğrenimden sağlığa, ekonomiden sosyal hayata her alanda yanındayız. Bu doğrultuda Haziran ayında 1 milyar 499 milyon lira ücretinde yaşlı aylığı ve engelli aylıklarını hak sahiplerinin hesaplarına yatırdık” ifadelerine yer vermişti.

ÖDEMELERİN DETAYLARI

2022 yılı ilk 6 aylık devre için %40-69 arası engeli bulunanlara aylık 865,75 TL ve %70 ve üstü engeli bulunanlara 1.298,63 TL ödeme yapılacağı vurgulandı.

Bunun yanı sıra yaşlılık ve engelli aylığına başvuru yapacak olanların hane halkında şahıs başına düşen gelirin, net asgari ücretin üçte birinden az olması gerektiği aktarıldı.