Editörün SeçtikleriEkonomiGündem

Bakanlık yeni nakdi destek kararı aldı: Hemen 3 bin TL, 5 bin TL ve 10 bin TL nakit para verilecek! Elden teslim olacak

Gelen bir son dakika haberine göre Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından flaş bir açıklama yapıldı. Bakanlık, yapmış olduğu açıklamasında acil ihtiyaç sahiplerine 3 bin TL, 5 bin TL ve 10 bin TL nakit para verileceğini duyurdu. Paraların hemen elden teslim edileceği de gelen bilgiler arasında. İşte yardımın detayları ve bakanın açıklaması

Para desteği yapılacağı açıklandı. İstanbul’da meydana gelen sağanak yağış sonrası selden etkilenen vatandaşlar devlet desteği verilecek. Detayları Aile Bakanı Yanık açıkladı.

İLK ETAPTA 3 BİN TL DESTEK

Derya Yanık yaptığı açıklamasında, “İstanbul’da meydana gelen yoğun yağışlar neticesinde evleri zarar gören ve selden etkilenen vatandaşlarımıza ilk etapta 3.000 TL nakdi yardım yapacağız.” ifadelerini kullandı.

5 BİN TL VE 10 BİN TL DESTEK VERİLECEK

Açıklamanın devamı ise Bakan Soylu’dan geldi. Soylu, Esenyurt’ta evini su basanlara 5 bin TL, iş yerini su basanlara 10 bin TL destek verileceğini belirtti.

TWİTTER ÜZERİNDEN DUYURDU

10Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“İstanbul’da meydana gelen yoğun yağışlar neticesinde evleri zarar gören ve selden etkilenen vatandaşlarımıza ilk etapta 3.000 TL nakdi yardım yapacağız.

Hanelerimizin nihai zararlarının tespitinden sonra bakanlık olarak hane desteklerimizi devam ettirerek vatandaşlarımızın yaralarını saracağız.”

BAKAN SOYLU DETAYLARI AÇIKLADI

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da Esenyurt’taki sel felaketi sonrasında, “Evleri ve işyerleri su basan vatandaşlarımız yalnız kalmayacaklar. Hemen ilk etapta 5’er bin liralık evlerine su basanlara, işyerleri su basanlara da 10’ar bin liralık bugün itibariyle bir banka şubesi açtırdık. Hemen kendilerine nakit olarak elden verilecek” dedi.