Editörün SeçtikleriEkonomiGündem

Yüzde 42 zam sonrası emekliye dev müjde! Emeklilere 1.788 TL enflasyon farkı veriliyor: Güncel tablo açıklandı

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanan enflasyon rakamlarının ardından netleşen emekli ve memur maaş zamları ve enflasyon farklarının ne zaman yatırılacağı merak ediyor. Bilindiği gibi emeklilere yüzde 42 oranında zam kesinleşti. Peki enflasyon farkları ne zaman alınacak?

17 TEMMUZ’DA HESAPLARA YATACAK

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanan enflasyon rakamlarının ardından emekli ve memurun da yıl ortası alacakları farklar da belli oldu. SSK’lılara yeni maaşları yüzde 42,35 oranında zam yapılan yeni maaşları 17 Temmuz tarihinden itibaren ödenmeye başlanacağı duyuruldu. Bununla beraber Bağ-Kur emeklilerine maaşları 25-28 Temmuz tarihleri arasında ödenecek.

1.788 TL FARK ÖDENECEK

Memur emeklileri 1 aylık enflasyon farkı için maaşlarını en 1.788 lira farkla alacakları belirtildi. Ayrıca 3 aylık fark alacaklar memur emeklilerine de en az 5 bin 365 lira ödeneceği ifade edildi.

3 BİN 500 LİRAYA TAMAMLANACAK

Yeni zam oranlarının ardından emekli aylığı yüzde 42.35 oranında artırıldığında 3 bin 500 liranın altında kalan emekli aylıkları hazine tarafından 3 bin 500 liraya tamamlanacak.